Krystyna Mazurówna kolejny raz odwiedziła Wałbrzych. Tym razem była gościem wernisażu prac Estery Grabarczyk i weźmie udział pokazie mody tejże artystki planowanym na 21 kwietnia.

- Estera ma niesamowitą intuicję artystyczną, cokolwiek by nie zrobiła: obrazy, sukienki, czy biżuterię... - mówi Krystyna Mazurówna podczas wernisażu prac Estery Grabarczyk. Panie znają się nie od dziś, a Mazurówna chętnie firmuje swoim pojawieniem się na eventach markę wałbrzyskiej artystki. Podczas środowego wernisażu, 19 kwietnia 2017, goście galerii Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni mogli zobaczyć nowy projekt wałbrzyszanki.

32 prace plastyczne w formie obrazów powstałych na bazie tkaniny i części mechanicznych zegarów czy kluczy z recyclingu. Część z nich powstała na panelach. - To prace inspirowane moją najnowszą kolekcją w stylistyce gothic rock. Zaprezentuję stroje artystyczne, nie wszystkie są użytkowe, zaś obecna wystawa nawiązuje do najnowszych prac modowych - wyjaśnia Estera Grabarczyk. Wystawę można oglądać w WOK i zakupić  prezentowane prace od autorki.Estera i Andrzej Grabarczyk zaczynali od sklepów z używaną odzieżą m.in. przy ul. Dmowskiego. Estera tworzyła nadając używanym rzeczom nowe życie i zyskała pierwszych odbiorców, potem po zamknięciu sklepów w 2011 roku przyszła pora na rozwój. Już wcześniej biżuteria autorstwa Estery Grabarczyk święciła tryumfy na targach Targira w 2009 roku.  Potem przyszła kolej na biżuterię i własną modę. We wrześniu 2012 roku można było zobaczyć jej pierwszy pokaz mody „Recycling Art”, zaś w marcu pojawiła się kolekcja „Drugie życie lnu i skóry”... wkrótce po niej powstała ich marka odzieżowa "Słowiański jedwab”. W piątkowy wieczór będzie można w zamku Książ podziwiać najnowszą kolekcję ubrań Estery Grabarczyk.

Zobacz też:
ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA - Wieczór z Krystyną Mazurówną i steampunkiem


fot. i tekst Elżbieta Węgrzyn