19 grudnia 2019 r. w hali sportowej przy dawnym Publicznym Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach mieszkańcy oraz goście spotkali się przy stole na drugiej Wigilii Miejskiej zorganizowanej przez gminę Boguszów-Gorce. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Na zgromadzonych na hali przy ul. Waryńskiego czekał poczęstunek i świąteczne prezentacje, podobnie jak w ubiegłym roku ze wspólnego kolędowania skorzystało ponad 400 mieszkańców. Zgromadzonych przywitała Elżbieta Gajewska, dyrektor MBP-CK w Boguszowie Gorcach i podziękowała wszystkim instytucjom miejskim za wspólne działania, a nauczycielom za przygotowanie świątecznych dekoracji sceny. Na nią zaś na początku spotkania wstąpiła młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Kuźnic. Uczniowie klas 4-7 przedstawili wiązankę świątecznych piosenek od polskich po znane na całym świecie "Feliz Navidad".Następnie swój czas sceniczny mieli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie. Uczniowie klas 4-8 zaprezentowali polskie kolędy w ciekawych, niestereotypowych aranżacjach. Młodzieży towarzyszyli muzycy z zespołu Liko Band. Młodzież zaprosiła mieszkańców do wspólnego kolędowania.Po występie głos zabrał Sebastian Drapała, zastępca burmistrza Boguszowa-Gorc oraz Iwona Frankowska, wicestarosta wałbrzyski życząc wszystkim wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku. Błogosławieństwa opłatków, pokarmów
 i zgromadzonych na wieczerzy udzielili proboszczowie boguszowskich parafii. Obecni na Wigilii harcerze ze 111 Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich przekazali włodarzom miasta i mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju, zaproszono wszystkich do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.


Jak zapewniał Grzegorz Łuczko wz. sekretarza UM w Boguszowie-Gorcach, podobnie jak w poprzednim roku pomysł na przygotowanie Wigilii Miejskiej to inicjatywa oddolna. - Lokalni przedsiębiorcy zorganizowali się spontanicznie, dostarczyli produktów i składników potrzebnych do przygotowania tego uroczystego posiłku, zapewnili też mieszkańcom miasta bezpłatny dojazd na spotkanie oraz przejazdy powrotne. Dla miasta organizacja wigilii była niemal bez kosztowa, użyczyliśmy sali, a pracownicy naszych instytucji podjęli się trudu przygotowań, szkoły zaś zapewniły oprawę artystyczną - wylicza Łuczko.  Podczas wigilijnej kolacji na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy – pachnący przyprawami czerwony barszcz, pierogi, ryba po grecku, ciasta, owoce oraz słodycze dla najmłodszych. Spotkanie wigilijne cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, hala sportowa wypełniona była rozmowami i świątecznym gwarem. Tego wieczora mieszkańcy dzielnic Boguszowa-Gorc zabrali ze sobą do domów świąteczną atmosferę i miłe wspomnienia.
Jak było w 2018 roku?
Boguszów-Gorce: Wigilijne spotkanie na ponad 400 osób [ZDJĘCIA]

Inne spotkania świąteczne w 2019 roku:
Wałbrzych: za nami Wigilia Miejska 2019 (FOTO)
Biały Kamień: Przed świętami z sercem i podziękowaniami [ZDJĘCIA]
Szczawno-Zdrój: zaproszenie na Wigilię, koncerty i Sylwester


2019 - ozdoby świąteczne:

Świąteczne ozdoby przed Ratuszem i na Rynku już gotowe [FOTO]

Jak wyglądały ozdoby w ubiegłym roku?
Najwyżej położony Rynek w Polsce zdobi nowa choinka [FOTO]

Elżbieta Węgrzyn