Na rozpoczęcie tegorocznego święta studentów PWSZ już 29 maja z nowym programem wystąpi legenda polskiej sceny kabaretowej.

Od ubiegłego roku wałbrzyskie Juwenalia PWSZ kojarzone są nie tylko z koncertami, ale i z występami stand-uperów - tych początkujących i mistrzów tego rodzaju ekspresji. Nim poznamy szczegółowy program imprezy, ogłaszamy, kto będzie gwiazdą otwarcia studenckiego święta.

Grzegorz Halama stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a także parodiowaniu
piosenek hip-hopowych pt. „Śpiworki”. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst „Ja wiedziałem, że tak będzie”. W sierpniu 2000 roku piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Wykreował parodystyczną postać „mało inteligentnego” Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. W latach 2002-2011 na antenie Polskiego Radia „Trójka” w programie „Urywki z rozrywki” co poniedziałek prezentował „Wywiady z Panem Józkiem”.

Ostatnio mogliśmy go spotkać w Wałbrzychu podczas ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „KopalniaK”. Teraz zaprezentuje świeżo wysmażone, jeszcze gorące skecze.

oprac. ELW
fot. Wikipedia