Trwa wyjątkowo słoneczny i bogaty w imprezy weekend. 14 września w plenerze bawili się mieszkańcy Kuźnic Świdnickich w gminie Boguszów-Gorce. Przy hali sportowej przy ul. Reymonta nie zabrakło atrakcji i konkursów dla małych i dużych, a przede wszystkim przysmaków. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprosiła na sobotni festyn pod hasłem jesiennego święta plonów oraz przysmaków z dyni. Pani dyrektor Elżbieta Gajewska i jej pracowite pomocnice przygotowały piękne dekoracje wprowadzające w nastrój imprezy, a także spędziły dużo czasu na przygotowaniu ciast oraz innych wybornych potraw. Wysiłek gospodyń został nagrodzony, bo ciasto i zupę zachwalali wszyscy.
Panie przebrane w stroje stylizowane na ludowe podawały ciasta, w tym ciasto z dyni. Popularny był samodzielnie przygotowany chleb z ziarnami ze smalcem i skwarkami oraz małosolnym.Pikantnej zupy dyniowej z groszkiem ptysiowym zajadał się każdy, m.in. zastępca burmistrza Sebastian Drapała... i chwalił.Na imprezie obecni byli dzielni boguszowscy strażacy z "Grzesiem"... Każdy chciał go poznać bliżej i usiąść za kółkiem.
Smażenie kiełbasek pod chmurką spodobało się bywalcom Ratusza, m.in. Grzegorzowi Łuczce.W drodze z innych dożynek Kuźnice odwiedziła wicestarosta Iwona Frankowska i poseł Wojciech Murdzek. Parlamentarzysta poznał boguszowskich strażników miejskich.  Wieczorem do Kuźnic przyjechał też kolejny parlamentarzysta - Ireneusz Zyska.W takt greckich rytmów tańczyli mali i starsi w korowodzie.Nie zabrakło konkursów o tematyce działkowej i rolniczej. Najmłodsi startowali z rodzicami i dziadkami. Pytania były trudne...Nie zabrakło muzyki i stoisk z różnościami lokalnych rękodzielników, a także loterii fantowej na rzecz Fundacji na Pomoc Zwierzętom.Dzieciaki szalały na dmuchanym zamku, podjadły popkornu i cukrowej waty - jak to na festynie. Dorośli spędzili popołudnie czas przy muzyce i rozmowach.Patronat nad imprezą objął zastępca burmistrza Sebastian Drapała oraz radny Ryszard Synoś. Więcej zdjęć z sobotniej zabawy w galerii powyżej.W niedzielę w Boguszowie - GÓRALE NA STRAT 2019.

Polecamy też:
Rynek w Boguszowie: Tu będzie fontanna! [WIZUALIZACJE]

Stary Lesieniec: Na festynie miło czas spędzali duzi i mali [FOTO]