Miejsce do petanque w sezonie zimowym zmieni przeznaczenie. Na około 700 tys. zł opiewa projekt powstania lodowiska plenerowego wraz z infrastrukturą. Lodowisko zacznie działać już od soboty, czyli od 22 stycznia.

Latem bulle, zimą na łyżwy

Lodowisko ruszy na letnim bullodromie w K
ompleksie Sportowo - Rekreacyjnym w Jedlinie-Zdroju zwanym "Active Jedlina" usytuowanym pomiędzy dawną linią kolejową 285 (Bystrzycką) i drogą wojewódzką nr 381 (ul. Kłodzka). Nowa atrakcja zimowa dla mieszkańców uzdrowiska i regionu oraz turystów ma zostać zainaugurowana w najbliższy weekend i działać do końca lutego, a wróci w grudniu 2022.

- Już w sobotę 22 stycznia od godziny 15.00 będzie można korzystać z nowego lodowiska plenerowego przy ul. Kłodzkiej. Udało się zakończyć prace montażowe tydzień przed czasem – mówi burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.

Otwarcie lodowiska początkowo zaplanowano na piątek 28 stycznia, tuż przed dolnośląskimi feriami zimowymi, ale wykonawca szybciej zakończył montaż obiektu. – Dlatego zdecydowałem, że udostępnimy lodowisko wcześniej. Serdecznie zapraszam mieszkańców i gości do korzystania i aktywnego spędzania czasu w naszym mieście – dodaje burmistrz. Lodowisko ma wymiar 14 x 36 metrów. Według producenta, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może funkcjonować nawet przy 15 stopniach ciepła.

Dodatkowo przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia. – Zakupiliśmy 100 par łyżew, pingwinki i kaski, to wszystko będzie służyło naszym klientom – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, które będzie zarządzało obiektem.Cennik i godziny otwarcia


Lodowisko będzie czynne cały tydzień.
- W soboty i niedziele od godziny 10.00 do 21.00, a w tygodniu od 11.00 do 20.00.
Przerwę techniczną zaplanowano w godzinach 14.30 – 15.30 w zależności od zużycia tafli.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w Jedlinie-Zdroju:
- bilet ulgowy będzie kosztował 10 zł,
- a normalny 15 zł za godzinę.
- Prawo do ulgi mają dzieci 3 – 6 lat (młodsze wchodzą za darmo), młodzież szkolna oraz studenci do 26-go roku życia za okazaniem legitymacji, emeryci po 60-tym roku życia.
- Wypożyczenie łyżew, pingwinka czy kasku będzie kosztowało po 5 zł.

Aktualne informacje o warunkach na lodowisku oraz w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” są publikowane na bieżąco na FB i stronie ckjedlina.pl. Planowany na otwarcie pokaz z udziałem Mistrzów Polski z grupy Walley Ice Story odbędzie się 28 stycznia o godzinie 18.00 (od 17.00 lodowisko będzie nieczynne ze względu na próbę).

O projekcie pisaliśmy:
Nowe lodowisko Wałbrzych będzie mieć po sąsiedzku!

O budowę miejskiego lodowiska zabiegał też wałbrzyski Aqua Zdrój, jednak nie udało się pozyskać na ten cel wymaganych funduszy. Przypominamy informacje o projekcie. Teksty zawierają też wizualizacje projektowanego wałbrzyskiego obiektu:
WAŁBRZYCH: MIESZKAŃCY - CZY W MIEŚCIE POWSTANIE LODOWISKO?
TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ MIEJSKIE LODOWISKO! [WIZUALIZACJA]
LODOWISKO W AQUA ZDROJU: RUSZYŁA PROCEDURA
POŚLIZGAMY SIĘ NA RATUSZOWEJ?
CO SIĘ DZIEJE W AQUA-ZDROJU?oprac. ELW
fot. ilustracyjne; wizualizacja UM Jedlina