Data wydarzenia: 19.05.2018 10:00 - 20.05.2018 15:00
Miejsce wydarzenia: Zamek Grodno

Bractwo Zamku Grodno wraz z gminą Walim zapraszają brać rekonstruktorską, jak i zainteresowanych średniowieczem turystów, na kolejną odsłonę Jarmarku Średniowiecznego. Tradycyjnie zorganizowany będzie w murach fascynującego i unikatowego Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.


Impreza ma już długą tradycję. XIII Jarmark Średniowieczny kontynuuje ideę z poprzednich lat. Z jednej strony ma być miejscem spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (Wikingowie i Słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej).

Z drugiej zaś strony jej celem jest ożywienie dawnych dziejów, aby turyści mogli zobaczyć i wręcz dotknąć tego wyjątkowego okresu historycznego i w niecodziennym klimacie spędzić czas z bliskimi.

W trakcie Jarmarku odbywać się będą zarówno pokazy jak i różnej maści turnieje. Będzie można podziwiać i kupić wytwory rzemiosła z okresu średniowiecza, części z nich nawet spróbować.
Oczywiście nie zabraknie bitwy.

Kto był już naszym gościem na majowych imprezach może spodziewać się podobnych atrakcji. Kto nie był zdecydowanie powinien zamek odwiedzić.

Atrakcje zaplanowano na 19 maja i 20 maja od godz. 10. Zakończenie 20 maja o godz. 15.

Wejścia na teren muzeum jest biletowane i obejmuje przewodnika:
Ceny biletów:
Normalny – 15 zł / Ulgowy – 12 zł
Bilet łączony Zamek Grodno + Sztolnie Walimskie:
Normalny – 25 zł / Ulgowy – 20 zł
Bilet łączony jest ważny 10 dni od dnia zakupu.

Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, osobom z grupami inwalidzkimi. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.

oprac. ELW
fot. Magdalena Sakowska