Jeszcze do niedawna wybór choinki bożonarodzeniowej ograniczał się do tego, czy drzewko ma być sztuczne, czy żywe. Dziś jej zakup jest o wiele bardziej skomplikowany. W sklepach bowiem oprócz klasycznych choinek pojawiają się również te w awangardowej formie czy oryginalnych kolorach. Zobacz, jaką choinką można zastąpić tradycyjne zielone drzewko.

Choinka nie zawsze zielona

Choinka to najbardziej znany i najpopularniejszy symbol Bożego Narodzenia. Przyozdobione drzewko wprowadza do wnętrza magiczny nastrój i podkreśla świąteczną atmosferę. W klasycznym wydaniu choinka jest zielonym drzewkiem iglastym. Doskonale komponuje się ona z ozdobami w typowo świątecznych kolorach takich jak czerwień, granat, bordo, złoto, srebro. Zielone choinki to jednak niejedyne dostępne drzewka.

Jak przekonasz się na https://www.miloohome.pl/christmas/choinki.html, bożonarodzeniowe choinki występują w wielu odcieniach i to nie tylko zieleni. Od lat na topie są te w kolorze białym, oprószone sztucznym śniegiem, z delikatnym połyskiem. Coraz częściej pojawiają się też drzewka niemal we wszystkich kolorach tęczy: żółte, czerwone, niebieskie.

Białe choinki – kwintesencja elegancji

Po choinki inne niż zielone sięgaj, jeśli marzysz o eleganckiej i szykownej dekoracji. Dzięki temu, że na drzewkach w niestandardowych kolorach konieczne jest ograniczenie ozdób, cała kompozycja będzie prezentować się luksusowo i z gracją. Białe choinki to dobry wybór nie tylko do wnętrz glamour, ale także nowoczesnych, minimalistycznych, japandi. Aby dodać białemu drzewu nieco świątecznych rumieńców, nie zapomnij je ozdobić. Z białymi igłami doskonale komponować będzie się wytworne złoto, które podkreśli wyjątkowość świąt.

Białe choinki pięknie będą się prezentować nie tylko w monochromatycznym przybraniu w kolorze złota, ale także w wersji kolorowej, gdzie złoto łączy się z czerwienią, ciemną zielenią, granatem, szafirem, a także czernią. Multikolorowe dekoracje spodobają się fanom awangardy, a także najmłodszym domownikom.

Srebrna choinka – drzewko niczym z Hollywoodzkich wnętrz

Choinki o srebrnych igłach nawiązują do stylu dawnego Hollywood. Są wytworne i eleganckie, przez co doskonale wpisują się w stylistykę glamour. Najlepiej odnajdują się we wnętrzach, gdzie przeważa szkło i metal, a także szlachetne materiały m.in. lite drewno i naturalna skóra. Aby zachwyciły, nie potrzebują wiele dekoracji. W wersji sauce występują jedynie ozdobione światełkami w kolorze białym lub o ciepłym odcieniu. Jeśli chcesz urozmaicić drzewko i nadać mu nieco kolorów, możesz natomiast zawiesić na nim satynowe bombki, bańki z cekinami, ażurowe, te o lustrzanym odbiciu. Dopełnieniem dekoracji będą zawieszki -aniołki czy baletnice wykonane z kryształu lub brokatowego papieru.

Drzewko świąteczne – niekoniecznie choinka

Choinka to najbardziej rozpoznawalny symbol Bożego Narodzenia. Nie zawsze jednak mamy możliwość zaproszenia do wnętrza tej w klasycznym wydaniu. Jeśli też jesteś w takiej sytuacji, możesz postawić na ciekawe alternatywy. Jedną z nich jest choinka naścienna, która sprawdzi się, kiedy w mieszkaniu brakuje miejsca na podłodze na drzewo. Płaskie choinki wykonywane są z różnych materiałów -drewna, metalu, papieru, w wersji minimalistycznej obrys drzewa tworzą tylko delikatnie świecące lampki. Choinki naścienne mogą być zarówno tymi oszczędnymi pod względem dekoracji, jak i bogato ozdobionymi bombkami, łańcuchami, lampkami.