Wałbrzyscy harcerze, w związku z trwającą epidemią, rezygnują ze zbiórek i rajdów. Utrzymują jednak kontakt ze sobą on-line i zachęcają innych do odpowiedzialnego zachowania. Oto przykład.

- W obliczu pandemii jaką wywołał w naszym kraju koronawirus wszystkie działania harcerskie we wszystkich organizacjach harcerskich w Polsce zostały częściowo zniesione. Większość aktywności harcerskiej została przeniesiona do Internetu. Jedną z pierwszych inicjatyw wałbrzyskich zuchów, harcerzy i instruktorów jest dołączenie do akcji #zostajęwdomu. Oto efekty, zarówno najmłodsi członkowie naszego Hufca jak i ci troszkę starsi zachęcają do pozostania w swoich domach w najbliższych dniach - wyjaśnia Artur Marlinga, komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.Harcerze nie pozwalają, by ich mundury leżały bezczynnie w szafie. Ubierają je i fotografują się w nich w domu z napisanym na kartce hasłem akcji #zostajęwdomu #zdalniealerazem. W kuchni, pokoju, na kanapie, z psem, mamą lub babcią... młodzi wałbrzyszanie pokazują, że nawet miłujący swobodę i działania w grupie harcerze potrafią poświęcić te atrybuty dla dobra ogółu. Zostają w domu, bo tak trzeba i kochają swoich bliskich oraz przyjaciół z hufca, że nie narażają ich na zarażenie.

Gratulujemy pomysłu i postawy. Przypominamy, jak przyłączyć się do akcji.
Komendant też został w domu... i pozdrawia wszystkich, a także zachęca by spędzali czas z rodziną na nauce oraz wspólnych zajęciach.Wszystkim harcerzom i ich rodzinom życzymy dużo zdrowia.

Przypominamy nasze teksty o działaniu WAŁBRZYSKIEGO HUFCAoprac. ELW 

fot.  Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.