Gminy powiatu i regionu wałbrzyskiego prześcigają się w ciekawej ofercie dni miejskich. Wiosenne i letnie plenerówki zachwycają repertuarem... jak np. Żarów, gdzie podczas zabawy 25-26 maja nie zabraknie gwiazd i wałbrzyskich akcentów.

 25 maja w Parku Miejskim w Żarowie wystąpi zespół Video z charyzmatycznym wokalistą Wojtkiem Łuszczykiewiczem na czele. Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: "Video Gra", "Nie Obchodzi Nas Rock" oraz "Doskonale Wszystko Jedno". Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", "Szminki róż", "Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy". VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii "Najlepszy Zespół". W tym roku single "Wszystko Jedno" i "Ktoś Nowy" osiągnęły status Platynowych Płyt, a album "Doskonale Wszystko Jedno" pokrył się złotem.


W piątkowy wieczór na żarowskiej scenie wystąpi również Nullizmatyka. Nullizmatyka to projekt wałbrzyskiego Nullo (Trzeci Wymiar), tworzony z utalentowanymi muzykami z Dolnego Śląska. Doświadczeni w wielu stylach, na scenie uwalniają rap przesiąknięty rockiem, funkiem, reggae! Oczywiście to nie koniec atrakcji, jakie szykuje dla mieszkańców Żarowa Gminne Centrum Kultury i Sportu. Szczegółowy program wydarzenia będzie znany niebawem.


26 maja

Happysad w Parku Miejskim wystąpi 26 maja. Zespół happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. Po koncercie organizator zaprasza na dyskotekę pod gwiazdami. Za konsoletą DJ'a zasiądzie znany wszystkim Marek Sierocki. Dziennikarz i prezenter telewizyjny przeniesie nas w klimat końca XX wieku. Nie powinno też zabraknąć tak lubianej przez mieszkańców muzyki disco-polo.


oprac. ELW