Nie zawsze świeci słońce i jest na tyle ciepło, że można się kąpać pod chmurką. W Głuszycy w PSP nr 3 przy ul. Kolejowej 8 powstała właśnie nowoczesna pływalnia kryta, z której okien rozpościera się wyjątkowy widok na okolicę. Prezentujemy cennik i godziny otwarcia obiektu.

20 czerwca uroczyście otwarto krytą pływalnię Delfinek w Głuszycy. - Projekt pod nazwą „Sowiogórski Raj - Głuszyca, budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 3” to największa inwestycja w dziejach powojennej Głuszycy - wyjaśnia burmistrz Roman Głód.

Pływalnia kryta to przede wszystkim basen o wymiarach: 16,67 m długości, 8,5 m szerokości i głębokości 0,9 - 1,35 m, ale też brodzik dla małych dzieci, jacuzzi i sauna sucha.
Basen czyny jest w godz. 7.00 - 21.00, w tym w dni nauki szkolnej do godz. 16.00 jest przeznaczony wyłącznie do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży z głuszyckich szkół, wedle ustalonego planu. Obiekt wyposażony jest w sprzęt pływacki, monitoring oraz wsparcie ratownika. 


Oto obowiązujący cennik wstępu i karnetów dla osób indywidualnych oraz grup, a także sauny
Przypomnijmy, iż decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego gmina Głuszyca została ujęta w pilotażowym programie budowy małych przyszkolnych pływalni „DOLNOŚLĄSKI DELFINEK” na lata 2016-2017. Inwestycja została dofinansowana przez: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego kwotą w wysokości 1,25 mln zł oraz kwotą 2 mln zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał także dofinansowanie w wysokości 0,5 mln zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Polecamy:
STRZEGOM - BASEN POD CHMURKĄ I Z CIEPŁĄ WODĄ [CENNIK]

BASEN W ŚWIDNICY OD SOBOTY [CENNIK]

oprac. ELW