Data wydarzenia: 12.06.2021 14:00 - 12.06.2021 20:00
Miejsce wydarzenia: Galeria Victoria

Dobiega końca rywalizacja w konkursie Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2021. W tym roku finał konkursu odbędzie się w Galerii Victoria. Zaproszono też gwiazdę!

Event z muzyczną oprawą i gwiazdą

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca w Galerii Victoria dzień z modą, pięknymi mieszkankami Dolnego Śląska i Alicją Janosz.
Na sobotnie popołudnie, od godz. 14, zaplanowano:
- pokazy mody,
- konkursy z nagrodami,
- na także metamorfozy.

Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Alicji Janosz - młodej piosenkarki, laureatki pierwszej polskiej edycji programu Idol (2002). Całe popołudnie mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli podziwiać rywalizację finalistek konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2021. Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Jego historia sięga 90 lat wstecz, a po latach przerwy w 2019 roku konkurs powrócił na Dolny Śląsk. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Przypominamy, że do finału zakwalifikowano 12 wyjątkowych mieszkanek naszego regionu.Więcej ich zdjęć znajdziecie  - Oto finalistki Konkursu Miss Województwa Dolnośląskiego 2021 [ZDJĘCIA].

W ostatnich dniach maja kandydatki uczestniczyły w zgrupowaniu w Szczawnie-Zdroju, gdzie uczestniczyły w warsztatach, sesjach zdjęciowych m.in w Palmiarni przy Zamku Książ, występując w kreacjach projektanta Kamila Hali. Konkurs wspierany jest przez takie marki jak Staropolanka i Ziaja.

Panie walczą o tytuł najpiękniejszej i unikatowe cacko...

Unikatowa nagroda dla najpiękniejszej

Korona, którą otrzyma tegoroczna zwyciężczyni to pierwsza na świecie korona wykonana z ceramiki. O procesie tworzenia opowiedziała Magda Gazur, główny projektant, z MANUFAKTURY w Bolesławcu:

Kiedy rok temu dostałam propozycję wykonania korony z kamionki bolesławieckiej dla przyszłej zwyciężczyni Konkursu, byłam nieco zaskoczona. Do tej pory wyroby z Bolesławca królowały na stołach, a nie w formie ozdób. Problem był trudny do rozwiązania, ale dawał też nowe wyzwanie projektowe. Pierwsze podjęte próby nie były owocne i po wielu podejściach proces projektowy stanął w miejscu. W końcu natchnieniem stała się, wykonywana na małą skalę z ręcznie zdobionych koralików, biżuteria. Wtedy zaczęliśmy myśleć o koronie w zupełnie inny sposób. Pozostawało już tylko doprecyzowanie szczegółów plastycznych i technicznych. Każdy koralik wytworzony ręczną metodą odlewania z masy lejnej został ręcznie ozdobiony w odcieniach kobaltu - koloru najbardziej kojarzonego z bolesławiecką ceramiką. Misternie ułożone względem siebie elementy przeplatane wzajemnie w formie wianka stworzyły naturalną, lekką w charakterze i odbiorze ozdobę głowy, która przeszła oczekiwania nas wszystkich.

Wykorzystanie ceramiki bolesławieckiej, dotychczas kojarzonej z przedmiotami użytku codziennego, do wykonania korony oraz biżuterii, jest wyrazem istotnego znaczenia wyrobów regionalnych w kulturze.2021
Oto finalistki Konkursu Miss Województwa Dolnośląskiego 2021 [ZDJĘCIA]


Wałbrzych: oto finalistki konkursu Miss Polonia (FOTO)
Wałbrzych: gala półfinałowa Miss Polonia w Galerii Victoria (FOTO)

2017
Finalistka Miss Polonia 2017 pochodzi z regionu wałbrzyskiego! [FOTO]Galeria Victoria
fot. korony organizator Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego