Data wydarzenia: 01.06.2019 14:00 - 07.06.2019 21:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, WOK Piaskowa Góra

Znany jest już szczegółowy program 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej, a także szczegóły dotyczące dystrybucji biletów, karnetów i wejściówek na to wydarzenie. Od 1 maja można je odbierać w dwóch miejscach w Wałbrzychu.

Dłuższy festiwal, bogatszy program

Tegoroczny 12. Festiwal Reżyserii Filmowej odbędzie się 1 - 7 czerwca na terenie Starej Kopalni. Festiwal będzie dłuższy, bogatszy w wydarzenia. Nie zabraknie gwiazd reżyserii, znanych aktorów i uroczystych gal, a także nowości. - W tym trudnym i niepewnym dla samorządów okresie zabiegam o to by kontynuować dobre tradycje i rozwijać je tam, gdzie można - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Włodarz naszego miasta zaznacza też, że czerwcowy festiwal będzie wydarzeniem wpisującym się w obowiązującą od 1 maja w naszym mieście inicjatywą "Stop plastik!". 

Program wydarzenia (patrz poniżej) szczegółowo omówił jego dyrektor - Stanisław Dzierniejko. - Staramy się, by za ograniczone fundusze małego budżetu przygotować maksymalnie ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Chcemy też maksymalnie wykorzystać potencjał Starej Kopalni - miejsca goszczącego nas i Wałbrzycha, w którym widać duże zainteresowania naszym festiwalem. Tutaj czujemy pozytywną energię - mówi osobowość zabiegająca o kolejne edycje Festiwalu Reżyserii. Twórca dodaje też, że w ramach prezentacji festiwalowych zaprezentowane będą czołowe polskie filmy stworzone w ostatnim roku, ocenione będą przez wybitnych reżyserów, a gale i spotkania po filmach oraz wieczorne występy będą domeną znanych aktorów. - Będzie to możliwość poznania ich, spotkania się z twórcami filmów na żywo, zdobycia ich fotek i autografów - dodaje Dziernejko.

"Miś" i "07 zgłoś się" pod zegarem

Poranki festiwalowe zarezerwowane będą dla młodzieży wałbrzyskich szkół, w południa będzie się można spotkać z gwiazdami na Piaskowej Górze, a popołudnia to prezentacje filmowe oraz wieczorne występy i recitale gwiazd w Starej Kopalni. Nie zabraknie też tradycyjnych dwóch gal festiwalowych z gwiazdorską konferansjerką i wręczaniem nagród - Dzików Złotych i Kryształowych - wybitnym reżyserom oraz aktorom znanym z doskonałej współpracy z reżyserami.
- Wszystkie wydarzenia festiwalu odbędą się na terenie Starej Kopalni, ale widzowie będą też mogli spotkać ciekawe osobowości w WOK Piaskowa Góra, a po spotkaniu zaprosić gwiazdę na spacer pod Zegarem. Tego typu spotkania cieszyły się w ubiegłym roku dużym powodzeniem - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, instytucji, która w tym roku włączyła się w realizację 12. FRF. W tym roku na mieszkańców Piaskowej Góry czeka spotkanie z Krystyną Podleską, odtwórczynią jednej z głównych ról w kultowym filmie „Miś”, a także z Bronisławem Cieślakiem, odtwórcą roli głównej w kultowym serialu PRL-u „07 zgłoś się”. 


Gdzie i po ile bilety?

Tradycyjnie już projekcje filmów festiwalowych i spotkania z ich twórcami, a także eventy na Piaskowej Górze będą nieodpłatne. Zaproszenia, bilety, karnety i wejściówki na wszystkie wydarzenia są już gotowe. Biletowane będą wieczorne monodramy i recitale, bilety na nie kosztują 40 zł, karnet na wszystkie wieczorne wydarzenia poza galami to wydatek 350 zł. Wstęp na jedną galę kosztuje 80 zł, zaproszenie na dwie kosztuje 150 zł. Opłaty te pomogą sfinansować koszt zaproszenia na te wydarzenia gwiazd i zapewnienie im w naszym mieście zakwaterowania.
Bezpłatne wejściówki, bilety i karnety od 1 maja dostępne są w WOO Piaskowa Góra oraz w Sztygarówce na terenie Starej Kopalni.Program 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej

1 czerwca 2019

Godz. 14.00

Film konkursowy „7 uczuć” reż. Marek Koterski.

Po filmie spotkanie z reżyserem oraz aktorami: Małgorzatą Bogdańską, Gabrielą Muskałą, Michałem Koterskim i Sonią Bohosiewicz. Wstęp wolny.

Godz. 19.30

Gala otwarcia 12. FRF

Prowadzący: Sonia Bohosiewicz i Michał Koterski. Wręczenie nagrody Kryształowego Dzika Markowi Koterskiemu za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej.

Program artystyczny: „10 sekretów Marilyn Monroe” – recital w wykonaniu Soni Bohosiewicz. Tradycyjnie po Gali zapraszamy wszystkich widzów na festiwalowy tort i lampkę wina. Bilety w cenie 80 zł.


2 czerwca 2019

Godz. 16.00

Film konkursowy „Wilkołak” reż. Adrian Panek.

Po filmie spotkanie z reżyserem. Wstęp wolny.

Godz. 19.00

„Podróż do Buenos Aires” – monodram w wykonaniu Gabrieli Muskały. Bilety w cenie 40 zł.


3 czerwca 2019

Godz. 11.00

Edukacja Filmowa Młodzieży- spotkania z artystami. Wstęp wolny.

Godz. 16.00

Film konkursowy „Fuga” reż. Agnieszka Smoczyńska.

Po filmie spotkanie z Gabrielą Muskałą –scenarzystką i odtwórczynią roli głównej. Wstęp wolny.

Godz. 19.00

„Nie lubię Pana, panie Fellini” – monodram w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej. Bilety w cenie 40 zł.


4 czerwca 2019

Godz. 11.00

Edukacja Filmowa Młodzieży- spotkania z artystami. Wstęp wolny.

Godz. 16.00

Film konkursowy „Zimna wojna” reż. Paweł Pawlikowski. Wstęp wolny.

Godz. 19.00

 „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” – spektakl komediowy z udziałem Piotra Gąsowskiego, Katarzyny Skrzyneckiej, Magdaleny Margulewicz i Jakuba Przebindowskiego. Bilety w cenie 80 zł.


5 czerwca 2019

Godz. 12.00

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem, odtwórcą roli głównej w serialu „07 zgłoś się”. Wstęp wolny.

Godz. 16.00

Film konkursowy „53 wojny” reż. Ewa Bukowska.

po filmie spotkanie z reżyserką i odtwórczynią roli głównej Magdaleną Popławską. Wstęp wolny.

Godz. 19.00

„20 najśmieszniejszych piosenek na świecie” – recital w wykonaniu Mariusza Kiljana. Bilety w cenie 40 zł.


6 czerwca 2019

Godz. 12.00

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Spotkanie z Krystyną Podleską, odtwórczynią jednej z głównych ról w kultowym filmie „Miś”. Wstęp wolny.

Godz. 16.00

Film konkursowy „Jak pies z kotem” reż. Janusz Kondratiuk. Po filmie spotkanie z reżyserem, Wstęp wolny.

Godz. 19.00

„Mój boski rozwód” – monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej. Bilety w cenie 40 zł.


7 czerwca 2019

Godz. 19.30

Gala zamknięcia 12. FRF

Prowadzący: Małgorzata Kożuchowska i Janusz Chabior

Wręczenie nagrody Kryształowego Dzika za twórczą współpracę aktora z reżyserem.

Wręczenie nagrody Złotego Dzika zwycięzcy konkursu.

Program artystyczny

„Pamiętajmy o poetach” – recital w wykonaniu Piotra Machalicy

Tradycyjnie po Gali zapraszamy wszystkich widzów na festiwalowy tort i lampkę wina. Bilety w cenie 80 zł
Polecamy też:

11. FRF w Wałbrzychu - 2018

oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. JK