- Wypijemy dziś ćwiartkę za Wałbrzych. Ale po pracy, ponieważ w pracy nie pijemy, przynajmniej od jakiegoś czasu – zapewnił Grzegorz Markowski wałbrzyszan i gości zebranych pod sceną w Aqua-Zdroju. Powstały w 1977 roku Perfect jest w świetnej formie i nie pasowałoby do niego określenie „dinozaury rocka”.

Ze sceny zabrzmiały „Wyspa, drzewo, zamek”, „Pe Pe wróć” „Idź precz!”, ale i nowsze hity, takie jak „Wszystko ma swój czas” czy „Ludzie niepotrzebni”.

- Przyszli do nas fani i przynieśli dwie wałbrzyskie wódeczki. A mieliśmy nie pić – kontynuował wysokoprocentowy wątek lider grupy. – I przyszła taka pani z dziewczynką na rękach, Ania z Hanią, albo Hania z Anią, nie pamiętam, jedna 25, druga 2. To dla was, kochani – tak zadedykował uczestnikom koncertu „Kołysankę dla nieznajomej”.

Pochwały dostały się też grającemu jako support wałbrzyskiemu zespołowi SilentLive. – Uczyłem się ich nazwy na pamięć przez 15 minut, ale się nie nauczyłem. Ale słuchałem koncertu i – oni są jak Perfect – mówił Grzegorz Markowski.

Jedna z najbardziej znanych polskich grup rockowych zagrała w hali Aqua-Zdroju w listopadzie 2015 roku, wcześniej wystąpili też po sąsiedzku w Świebodzicach w marcu 2011 roku.

Dziś dla wałbrzyszan zagrają Oceana i Dawid Kwiatkowski.


Czytaj też:
DNI WAŁBRZYCHA 2017 - DODATKOWE AUTOBUSY
DNI WAŁBRZYCHA 2017 - ZNAMY PROGRAM IMPREZY

 
Tekst i foto: Magdalena Sakowska