Data wydarzenia: 11.06.2021 15:00 - 13.06.2021 21:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój - lokalizacje w tekście

Szczawno-Zdrój oficjalnie prezentuje program 40. Dni Szczawna-Zdroju organizowanych przez Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju i Uzdrowiskową Gminę Miejską Szczawno-Zdrój. Jakie atrakcje?


Wiemy już, że jubileuszowe 40-te Dni Szczawna-Zdroju zaplanowano na drugi weekend czerwca - 11, 12 i 13. Wiemy też, kto zagra wieczorami w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym - w sobotę (12 czerwca) będzie to zespół Raz Dwa Trzy, a w niedzielę (13 czerwca) Jan Trebunia-Tutka i Andrzej Polak w licznym towarzystwie.

Impreza ruszy tradycyjnie na deptaku w piątek 11 czerwca około godz. 15.00 - nie będzie parady jak w ubiegłych latach, ale wzdłuż ul. Kościuszki pojawią się szczudlarze, kuglarze i połykacze ognia, czyli artyści sztuk ulicznych zapraszający na trzydniową zabawę. Będzie muzyka, performance i teatr, wszystko potrwa do okolic godziny 21.00. I przyjadą motocykliści.


Przed nami koncerty:


Grupa Raz Dwa Trzy zagra dla wszystkich w muszli koncertowej w sobotę 12 czerwca o godz. 20.00, a niedzielny wieczór od 19.30 będzie należał do Jana Trebuni Tutki, Andrzeja Polaka, zespołu Liko Max Band i oczywiście Dzieci ze Szczawna-Zdroju. Jak support wystąpi Futyma Oktet. Czy jesteście ciekawi piosenki urodzinowej o Szczawnie? Będzie ją można usłyszeć premierowo na tym koncercie.

W piątek o 19.00 będzie można usłyszeć piosenki Elvisa Presleya w wykonaniu Krzysztofa Bieleckiego, a o 20.00 dyskoteka pod chmurką z muzyką DJ Mister M. J. W ciągu weekendu wystąpią też SQUDO, Mythos, Sirtaki, zespół Miejskie Granie i Julia Kamińska oraz Wojtek Stefanowski.


Będzie też okazja do świętowania 800-lecia Szczawna-Zdroju

Swoją premierę będzie miał spektakl przygotowany przez Bibliotekę Miejską, czyli baśń, w której zagrają VIP-y: Nad miastem wisi nieszczęście! Król i królowa dokładają starań, aby temu zapobiec, choć nie jest łatwo. Codzienne problemy, a do tego pojawia się... tego nie zdradzimy. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia, w którym wystąpią władze miasta, osoby zarządzające placówkami na terenie Szczawna, mieszkańcy, a nawet ksiądz proboszcz i komendant straży miejskiej. Start w niedzielę 13 czerwca o 17.30 w Hali Spacerowej.

Będą też konkursy i zajęcia sportowe, spacer historyczny po uzdrowisku, spektakl dla dzieci, prezentacja Iwony Czech o wodach mineralnych, dyktando miejskie i mobilna gra miejska, Ogólnopolski Turniej Szachowy, pojawią się food trucki, a ważnym wydarzeniem będzie posadzenie pamiątkowego buka na 800-lecie na terenie Parku Zdrojowego.
Swoją książkę o skarbach uzdrowiska przedstawią państwo Perzyńscy. Do tego mistrzostwa juniorów w tenisie i kilka wystaw, także w Wieży Anna. Nie zabraknie dmuchańców i zabaw dla dzieci, będzie można kupić lokalną pamiątkę i wybić. Pamiątkowy dukat oczywiście.

Dodajmy jeszcze, że od 10 do 13 czerwca halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju wypełnią najlepsi polscy tancerze. Szczegółami dotyczącymi wydarzenia podzielimy się już wkrótce.


Pełny program wydarzenia:
Rok temu były plany:
40. JUBILEUSZOWE DNI SZCZAWNA-ZDROJU: CO ZNAJDZIE SIĘ W PROGRAMIE?

Jednak pandemia je pokrzyżowała:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: NIE BĘDZIE DNI MIASTA? NIE DO KOŃCA...

A tak było dwa lata temu:
DNI SZCZAWNA-ZDROJU 2019: TREBUNIE-TUTKI NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI SZCZAWNA-ZDROJU 2019: WIECZÓR Z WOLNĄ GRUPĄ BUKOWINĄ (FOTO)
DNI SZCZAWNA-ZDROJU 2019: TYLE NUT I KOLORÓW NA DEPTAKU! (FOTO)


Natomiast o działaniach związanych z jubileuszem Szczawna pisaliśmy:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: PALMA, TANIEC I SZTUKA NA 800-LECIE (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JAKIE GWIAZDY ZAŚPIEWAJĄ PIOSENKĘ NA 800-LECIE?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WYJĄTKOWA PUBLIKACJA Z... 2021 ROKU
SZCZAWNO-ZDRÓJ: STARE I NOWE ZDJĘCIA NA 800-LECIE MIASTA
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DAWNE RONDO TESCO I INNE RONDO Z NOWĄ NAZWĄ
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKAŃCY WYSTĄPIĄ W FILMIE I NIE TYLKO
SZCZAWNO-ZDRÓJ: 800-LECIE Z PIERNIKAMI I PLATFORMĄ WIDOKOWĄ (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA PROPOZYCJA NAZWY DLA RONDA- SKRZYŻOWANIA
SZCZAWNO-ZDRÓJ Z ZIMĄ I PIOSENKĄ NA 800-LECIE MIASTA (FOTO)
Opr. MS
Foto archiwalne: JK