XXXIX Dni Szczawna-Zdroju przeszły do historii z przytupem i góralską nutą. Trebunie-Tutki, znany i lubiany zespół folkowy, chętnie odwiedza nasz region. Zobaczcie zdjęcia z ich koncertu.


Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Płn.Współpracują z artystami w kraju i za granicą, m.in. Adrianem Sherwoodem, Krzysztofem Ścierańskim, Voo Voo, Włodzimierzem Kiniorskim oraz jamajskim zespołem reggae – Twinkle Brothers, z którym w 2008 wydali album "Songs of Glory/Pieśni Chwały". Autorami muzyki i tekstów są Krzysztof Trebunia-Tutka i Norman Grant. W
2010 album "Pieśni chwały" uzyskał w Polsce status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy.Trebunie-Tutki gościły u nas niejeden raz - rok temu na koncercie z okazji nocy świętojańskiej w Starej Kopalni, dwa lata temu Jan Trebunia-Tutka zagrał z zespołem w Teatrze Lalki i Aktora, a trzy lata temu wziął udział w nagrywaniu płyty "Kolędałka" na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Teraz kapela zgromadziła tłum słuchaczy pod muszlą koncertową w szczawieńskim Parku Zdrojowym i chyba nikt nie czuł się zawiedziony.