Data wydarzenia: 21.01.2021 10:00 - 22.01.2021 19:00
Miejsce wydarzenia: Instytucje i firmy wymienione w tekście

Może nie kupujcie piernika dziadkowi, bo się obrazi, kupcie mu raczej ciasto marchewkowe i poszukajcie u nas inspiracji. Mimo pandemii mamy trochę propozycji od naszych instytucji i firm na dni naszych ukochanych seniorów w Wałbrzychu, Szczawnie i Boguszowie.


Zamek Książ i Palmiarnia

21 i 22 stycznia każda Babcia i Dziadek za okazaniem ważnego biletu na Ogrody Światła wałbrzyskiej Palmiarni wejdzie bezpłatnie na Ogrody Światła przy Zamku Książ.
Wystarczy okazać ważny bilet na Ogrody Światła w Palmiarni (tj. z datą 21 lub 22.01.2021r.). Bilety do nabycia na stronie zamku. Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny, ceny biletów 25 i 20 zł za zamek, 20 i 15 zł za Palmiarnię.


Stara Kopalnia

Tu można znaleźć oryginalny wałbrzyski prezent dla babci lub dziadka - bo unikatowe produkty są już dostępne online: W naszej ofercie znajdziecie ręcznie robione pamiątki ze Starej Kopalni, które powstają dzięki artystom z naszego Centrum Ceramiki Unikatowej. Wśród produktów znalazły się ceramiczne liski i wagoniki, kubki z logo Starej Kopalni lub Wałbrzycha, biżuteria oraz lampiony. Można też zaprosić babcię lub dziadka na spacer, na terenie Kopalni pooglądać stare machiny, ulepić bałwana i napić się Gorącej Barbary na wynos - teren czynny do 18.00.


Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnie-Zdroju

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka - jest to wyjątkowe święto, na które czekają zarówno Seniorzy, jak i wnuczęta. Babcia przywita pewnie domowym ciastem, a Dziadek znajdzie czas, by pograć w planszówki. Wy pamiętajcie o laurkach, słowach miłości i o tym, że to również doskonała okazja, by z Babcią i Dziadkiem poczytać! Jeśli nie macie pomysłu na kartkę z życzeniami, to podsuwamy Wam pomysł. Do dzieła!!!Natomiast Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju zaprasza 21 i 22 stycznia od godz. 18.00 na swój profil społecznościowy do wysłuchania baśni dla wnusia od babci i dziadka.


Klub A'Propos


Tu coś na słodko na Dzień Babci i Dziadka. Można sprawić im radość i zamówić ciasto - piernik przekładamy powidłami śliwkowymi, ciasto marchewkowe lub sernik. Z takim słodkim upominkiem ucieszycie swoje najukochańsze babcie i najukochańszych dziadków. Tymi słodkościami można także przywitać swoje wnuki. Zamówienia przyjmowane telefonicznie - 606 782 694.
Piernik blaszka okrągła 25 cm - 45 zł
Ciasto marchewkowe - blaszka okrągła 25 cm - 39 zł
Sernik oblany czekoladą - blaszka okrągła 25 cm - 85 zł.


Galeria Victoria

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Nie zapomnijcie o Nich. W sklepie
Bacówka Towary Tradycyjne znajdziecie gotowe zestawy prezentowe lub z dowolnych produktów możecie utworzyć własne.


I jeszcze ciekawy pomysł z Boguszowa-Gorc


W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka wraz z Gmina Miasto Boguszów-Gorce zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Pokolenia".
Projekt polega na utworzeniu zbiorowego albumu przedstawiającego Wasze rodzinne portrety z najukochańszymi Seniorami.

Prosimy, abyście odnaleźli wyjątkowe zdjęcie, na którym znajdują się Wasi Dziadkowie i Babcie. Szukajcie takich, które są dla Was ważne, zabawne, wzruszające… Mogą to być fotografie zarówno wykonane wiele lat temu, jak i całkiem współczesne. Mogą być portrety całych rodzin, czy też robione w parach np. wnuczki z dziadkiem, babci z wnukiem. Najważniejsze, aby były z duszą i charakterem.


Wybrane zdjęcie prześlijcie do nas mailem na adres: centrum.witold@boguszow.com.pl


Wydrukujemy je i umieścimy w dużej ramie. Efekt zbiorowego albumu zaprezentujemy na naszym profilu na Facebooku, a  obejrzenie albumu na żywo będzie możliwe w przyszłości, przy okazji odwiedzin w CK-K Witold. Prosimy, aby do każdego zdjęcia załączyć jego krótką historię. Wystarczy kilka zdań, np. informacja gdzie i kiedy oraz z jakiej okazji zostało wykonane zdjęcie, co się działo w momencie robienia fotografii, kogo przedstawia, jak zapamiętaliście tę chwilę…


Liczymy na ciekawostki i anegdoty dotyczące fotografowanych osób i miejsc. Mamy nadzieję, że wspólne przeszukiwanie albumów i pamiętników będzie dla Was okazją do odkurzenia wspomnień i snucia ciekawych opowieści. Życzymy Wam wielu wrażeń i pozytywnych emocji oraz zachęcamy do wysłuchania rodzinnych opowieści, które warto zachować w pamięci.


Co zrobić, żeby za rok Dzień Babci i Dziadka wyglądał inaczej:
Wałbrzych pomoże w dotarciu do punktów szczepień
Od 15 stycznia rejestracja na szczepienia dla osób 80+


Opr. MS
Zdjęcie ilustracyjne