Miasta pozazdrościły gminom rolniczym święta plonów i urządzają własne. 19 września w Boguszowie-Gorcach drugi już raz zorganizowano takie święto i cieszyło się powodzeniem. Zobaczcie zdjęcia.

Boguszowskie święto plonów jesiennych 2020 za nami. Tegoroczna edycja odbyła się na Małym Rynku w Boguszowie i ściągnęła do centrum miasta mieszkańców z wszystkich dzielnic, a także gości ze starostwa powiatowego i włodarzy sąsiedniego Mieroszowa.


 

Na odwiedzających czekały atrakcje kulinarne z Food Trucków, a także jesienne przysmaki serwowane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury.

Co było hitem tego sezonu? Zupa z cukinii i ciasto z tejże, a także ciasto z dyni i mnóstwo ekologicznego chleba bez ulepszaczy własnego wypieku.Na milusińskich czekała kolejkadmuchańcei trampoliny.Dla starszych były kramy z ciekawostkami, rękodziełem i autorskimi bombkami choinkowymi wykonywanymi na miejscu na zamówienie przez panie z Kamieńca Ząbkowickiego.Dla wszystkich zaś grały zespoły zaproszone na to popołudnie i wieczór. Nie brakowało muzyki biesiadnej, ślunskich klimatów i autorskich rytmicznych prezentacji.


O bezpieczeństwo uczestników spotkania dbała boguszowska straż miejska, a strażacy z OSP Boguszów prezentowali swój najnowszy nabytek -VW Crafter 4Motion.Gdzie odbędzie się przyszłoroczne święto plonów jesiennych? Dowiemy się wkrótce.


Przypominamy, jak się w ubiegłym roku na święcie plonów bawiły Kuźnice: Jesienne Święto Plonów: Tak bawiły się Kuźnice [ZDJĘCIA]


fot. Elżbieta Węgrzyn