Data wydarzenia: 09.10.2020 15:00 - 31.10.2020 21:00
Miejsce wydarzenia: CK-K Witold

Centrum Kulturalno Kongresowe "Witold" w październiku organizuje cykl spotkań, porad, wycieczek oraz zajęć praktycznych dla osób starszych. Co czeka seniorów?

Do współpracy przy tworzeniu oferty dedykowawnej seniorom zapraszamy samych zainteresowanych, czyli seniorów z Boguszowa Gorc i okolic.

W programie znajdziemy takie punkty jak:

Poinformowany = bezpieczny
Podczas Boguszowskich spotkań z seniorami będzie o tym, jak ważny jest skuteczny przepływ informacji, szczególnie w kontekście szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Osoby starsze bardzo często padają ofiarą nieuczciwych transakcji, umów i wyłudzeń. Spotkanie z przedstawicielem Policji oraz z Radcą Prawnym z pewnością pomoże i rozwieje wątpliwości jak postępować w tego typu sytuacjach.

W zdrowym ciele
Wiemy jak ważny dla naszej kondycji jest ruch i aktywność fizyczna, i dlatego poprzez przygotowane propozycje chcemy zachęcać osoby starsze do aktywnego spędzania czasu. Spacer z Grupą Biegową Dzikowiec czy spotkanie z Fizjoterapeutą wpiszę się idealnie w hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch".

Na czasie
Bardzo dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszy się edukacja cyfrowa. Dlatego w ramach Boguszowskich Senioraliów odbędą się konsultacje cyfrowe, podczas których będzie można uzyskać wsparcie w zakresie obsługi telefonów komórkowych, zwłaszcza smartfonów, tabletów, czy laptopów.

Kulinarnie
Kolejnym ciekawym punktem Boguszowskich Senioraliów będą warsztaty kulinarne. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych oraz w jaki sposób urozmaicać posiłki.

Opowieści Obieżyświata
Spotkanie z Januszem Procińskim, emerytowanym przewodnikiem PTTK, który nie tylko opowie o swoich przygodach turystycznych z całego świata ale również przeniesie seniorów w czasie „Dawnymi śladami Boguszowa-Gorc.Uroczyste otwarcie Miesiąca Seniorów Boguszowie–Gorcach odbędzie się w piątek o godzinie 15 w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold", które oficjalnie zapoczątkuje komisarz pełniący obowiązki burmistrza Krzysztof Kumorek


Podczas ceremonii uczestnicy zapoznają się z programem Senioraliów. Wszystkie spotkania odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym przy zmniejszonej ilości uczestników.


fot. Elżbieta Węgrzyn