1 czerwca 2020 władzę w boguszowskim Ratuszu przejęli bardzo młodzi mieszkańcy tego miasta. Dla dzieci z okazji ich święta przygotowano też słodkości, rywalizację sportową i sporo niespodzianek.


W Dzień Dziecka najmłodsi są obdarowywani nie tylko nowymi zabawkami, ale zyskują też uprawnienia, które zwykle przysługują jedynie dorosłym, dlatego (zaraz po 6 grudnia) jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Od 1994 roku w Polsce obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży, dzięki czemu młodzież poznaje działanie parlamentu.

Z podobną propozycją do dzieci aktywnie działających na terenie miasta wyszedł Urząd Miejski w Boguszowie – Gorcach i na cały poniedziałek, 1 czerwca, funkcję Burmistrza Miasta przejął Dawid Mazurek, stanowisko Sekretarza Miasta objęła Sara Mazurek, a Komendanta Straży Miejskiej dzielnie zastąpił (2-letni!) Tadeusz Woźniak.Przekazanie uprawnień podpisane zostało w gabinecie Zastępcy Burmistrza Miasta Sebastiana Drapały. Poza zaszczytami młode władze Boguszowa-Gorc czekała jeszcze praca i 1 czerwca nie należał dla nich do najłatwiejszych. Dzieci poznały codzienne sprawy i problemy, z jakimi borykają się przedstawiciele władz miasta i jego mieszkańcy.
Burmistrz Dawid Mazurek miał wiele pytań, na które uzyskał szczegółowe odpowiedzi. W gabinecie burmistrza czuł się doskonale i ochoczo zabrał się do spraw urzędowych.Sekretarz Miasta Sara Mazurek, sprawdziła się w pełnieniu funkcji reprezentacyjnych, do tego podczas wręczania upominków na meczu piłki nożnej zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka, poznała boguszowiankę, która od razu została jej przyjaciółką.

Komendant Straży Miejskiej Tadeusz Woźniak nie miał czasu na sprawy polityczne, czas spędzał w terenie i podobnie jak podlegli mu strażnicy poświęcił się sprawom społecznym. W obchodzie miasta towarzyszył mu Andrzej Prusinowski - dorosły strażnik miejski.


Dzieci odwiedziły nie tylko Ratusz, ale i Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold, a także obiekty OSiR-u. Wspaniałym zakończeniem pełnego atrakcji dnia był piękny i pyszny tort oraz pamiątkowe dyplomy.
Przypominamy o słodkim patrolu, który częstował dzieciaki w Wałbrzychu - Słodki patrol wałbrzyskich strażniczek w Dzień Dziecka [FOTO]oprac. ELW
fot. UM Boguszów-Gorce