W niedzielne przedpołudnie rekonstruktorzy biorący udział w obchodach 210. rocznicy Bitwy pod Strugą, w tym widowiskowej inscenizacji, pożegnali się z regionem. Na zakończenie obchodów przewidziano spektakularny przemarsz przez Szczawno-Zdrój. Oto zdjęcia z tego wydarzenia.

Władze Starych Bogaczowic, Szczawna-Zdroju i uzdrowiska oficjalnie zakończyły trzydniową imprezę. Podziękowano uczestnikom inscenizacji oraz właścicielom Pałacu w Strudze. Region pożegnał polskich i zagranicznych rekonstruktorów słoneczną pogodą, aura na całą imprezę dopisała. Podczas pożegnalnego przemarszu rekonstruktorzy pozowali do zdjęć z mieszkańcami oraz kuracjuszami i oddali ostatnią salwę honorową.Zobaczcie więcej zdjęć i materiałów z tej imprezy:
BITWA POD STRUGĄ 2017; INSCENIZACJA BITWY [ZDJĘCIA]

opis bitwy i zdjęcia z uroczystości pod Pomnikiem Ułanów Legii Polsko-Włoskiej przy drodze ze Szczawna-Zdroju do Strugi - Bitwa pod Strugą - uroczystości pod Pomnikiem Ułanów (FOTO)


Czytaj też - plan tegorocznych obchodów: Będzie bitwa pod Strugą i wielki piknik historyczny

Występ orkiestry zapowiadał sobotnie wydarzenia – kolejną rekonstrukcję Bitwy pod Strugą i otwarcie obozowego miasteczka w tamtejszym pałacu.
Szczawno-Zdrój: wędrujący koncert orkiestry wojskowej (FOTO)


Czytaj też lokalne ciekawostki:
Marsjański krajobraz: Dlaczego ziemia w Strudze jest czerwona?


fot. Ryszard Burdek