Za nami kolejna Biesiada Combrowa Miasta Gorc Boguszowa odbywająca się w Szybie „Witold”. To najstarsza i największa w regionie tego typu zabawa karnawałowa.

Każdego roku impreza rozgrywa się w innej scenerii i pod nowym hasłem - w tym roku było to hasło "Z Combrem przez Świat".

Rozbawionym i uśmiechniętym uczestnikom imprezy do tańca przygrywał zespół Sekret. Nowo przybyłe damy, jak co roku musiały złożyć uroczyste ślubowanie, odtańczyć specjalny układ choreograficzny i skrupulatnie stosować się poleceń personelu pokładowego. Za nieprzestrzeganie combrowych zasad groziło min. zamykanie w sarkofagu faraona, odsiadka w igloo wraz z konsumpcja szprotek, a nawet zakuwanie w dyby i dotkliwe razy „dupochlastem”.


Tradycyjnie, było wspólne śpiewanie, składanie przysięgi przez neofitki, pyszne jedzenie, żartobliwe konkursy i mnóstwo dobrej zabawy. Spokoju nie zaznali zaproszeni na biesiadę nieliczni mężczyźni, którym jak tradycja karze obcięto zwisy męskie oraz przymuszono do złożenia przysięgi bezwzględnego posłuszeństwa wobec zebranych na imprezie dam.

Imprezę zgodnie ze specjalnym combrowym rytuałem poprowadziły: Katarzyna Bernaś, Halina Krysta oraz Maria Burzyńska. Organizator imprezy - Centrum Kulturalkno-Kongresowe „Witold” na kolejną Babską Biesiadę Combrową zaprasza już za rok. W roku 2018 Combrowi towarzyszyć będzie temat „Bajkowy”.

Zobacz też:
BABSKI COMBER W WAŁBRZYCHU 2016: STRZEŻCIE SIĘ PANOWIE!

oprac. ELW
info i fot. CK Witold