Data wydarzenia: 29.05.2017 17:00 - 29.05.2017 19:00
Miejsce wydarzenia: Biblioteka pod Atlantami - Galeria pod Atlantami

Już w ten poniedziałek - 29 maja o godz. 17.00 - zapraszamy do Galerii pod Atlantami na wernisaż wystawy "Metamorfozy" Doroty Zbroszko, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

W pracy artystycznej zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz fotografią, często eksperymentuje i łączy różne techniki. Twórczość jest dla niej indywidualnym spojrzeniem na rzeczywistość, poszukiwaniem w różnorodnych gatunkach artystycznych i znaczeniowych. 

Metamorfozy to cykl prac, które wciąż się zmieniają, jak ulotność i przemijanie przyrody tak i te prace są żywym organizmem. Materiał z którym staram się współpracować to mój pędzel, mój ołówek moje dłutko… Daje wiele możliwości i napędza moją wyobraźnię… Ich struktura, miękkość, szorstkość, kruchość powodują skojarzenia, które w dalszej kolejności budują nowe rozwiązania, rodzą  nowe pomysły. Aspekty formalne wymagają eksperymentowania z materiałem, poszukiwania nowych metod, jednak ta praca otwiera nowe horyzonty, umożliwia ciągły rozwój oraz uczy pokory. Działam intuicyjnie i spontanicznie, czasem poddaję się rytmowi, materiał często sam podpowiada mi nowe układy.


Biblioteka pod Atlantami
oprac. ELW