Wraz z luzowaniem obostrzeń epidemicznych czytelnicy zyskali dostęp do bibliotecznych półek w wałbrzyskich bibliotekach. Ale uwaga, są tacy, co powinni pomyśleć o sporych zapasach.

Wracają i zapraszają

Jak informuje Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu, od 4 maja wszystkie czynne wałbrzyskie biblioteczne placówki wróciły do stałych godzin otwarcia. Umożliwiły też ponownie wolny dostęp czytelnikom do zbiorów przy zachowaniu limitu osób w pomieszczeniach bibliotecznych.

Warto zaznaczyć, że działalność w zakresie udostępniania zbiorów na miejscu wznowiła Czytelnia Główna i Pracownia Regionalna, natomiast czytelnie prasy i stanowiska komputerowe pozostają nadal nieczynne. W dalszym ciągu bibliotekarze proszą odwiedzających o stosowanie maseczek i dezynfekcję rąk.


Nowe Miasto - będzie przeprowadzka

W związku z planowanym na 31 maja zamknięciem Filii nr 1 i Filii nr 1 dziecięcej spowodowanym kontrolą księgozbioru i przeprowadzką do nowej siedziby bibliotekarze zachęcają do skorzystania ze zwiększonego limitu wypożyczeń. Trzeba zrobić zapasy, bo otwarcie nowej biblioteki w tej dzielnicy przy ul. Piłsudskiego 51-53 planowane jest dopiero po wakacyjnej przeprowadzce.

Niecierpliwi będą mogli w czasie przeprowadzki "jedynki" wypożyczać z innych, dostępnych w wakacje filii, m.in. z najbliższej Nowemu Miastu Centrali. 

Więcej o remoncie: Wałbrzych: Nowa filia biblioteki wyłoniła się z chaosu [FOTO]oprac. ELW

fot. Elżbieta Węgrzyn