Z okazji nadchodzących jubileuszowych, czterdziestych już Dni Szczawna, urząd miasta ogłasza dużą akcję i zachęca mieszkańców do włączenia się w nią. A co pojawi się w programie imprezy?


W urzędzie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli instytucji dotyczące organizacji jubileuszowych, 40. Dni Szczawna-Zdroju. I pojawił się apel do mieszkańców:

W dniach 5-7 czerwca świętujemy i łączymy pokolenia, bo taki będzie temat przewodni tegorocznych dni miasta. Planujemy wystawę plenerową, na którą składać się będą Wasze wspomnienia sprzed 40 lat. To kawał czasu, historii, które nie są znane najmłodszym pokoleniom, Waszych przeżyć w pięknym mieście. Pomóżcie nam odgrzebać wspomnienia najstarszych mieszkańców Szczawna-Zdroju, poszukajcie w rodzinnych albumach zdjęć, które ukazują Waszych dziadków, rodziców w szczawieńskich okolicznościach, plakatów, biletów, zaproszeń, kartek, wycinków z gazet, które osadzone są w naszych realiach, ale kilkadziesiąt lat wstecz. Niech wspólnie pokazana historia łączy pokolenia! Szukamy też seniorów chętnych do wywiadów! Może członkowie Waszych rodzin pracowali w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina i chcą się podzielić tym, co pamiętają z funkcjonowania zakładu?Wstępnie ustalono już program jubileuszowych Dni. Już wiadomo, że wśród atrakcji na pewno znajdzie się jarmark wyrobów regionalnych,
Dyktando o Pióro Burmistrza pod chmurką i rozgrywki sportowe dla dziadków i wnuków, bo hasłem jubileuszu będzie łączenie pokoleń. W planach jest także wspólne zdjęcie mieszkańców z drona, pokaz mody zorganizowany przez "Ceramik", czy prezentacja klubów sportowych.

- Na spotkaniu ustaliliśmy wstępnie, że Dni Szczawna-Zdroju rozpoczynamy 5 czerwca o godz. 12:00 barwną paradą szkoły i przedszkola, mieszkańców, radnych, wszystkich zainteresowanych. Tego dnia organizujemy atrakcje i koncerty dla młodzieży, zakończone dyskoteką pod gwiazdami z DJ-em. Sobota to dzień "dla starszych", ale rozpoczęty aktywnie, bo Rodzinnym Biegiem Zdrojowym przy współorganizacji z Sanatorium Uzdrowiskowym "Azalia" (o godz. 11:00 start dzieci, o godz. 11:30 start dorosłych na dwóch dystansach). Tego dnia również dyskoteka pod gwiazdami z DJ-em, ale też dla starszych. W niedzielę może się pojawić spektakl dla dzieci i wyciszenie na zakończenie świętowania dla starszej młodzieży przy udziale Filharmonii Sudeckiej, ale w rześkim klimacie! - mówi Karolina Tomza, podinspektor do spraw promocji szczawieńskiego magistratu.

40. Dni Szczawna-Zdroju to również obchody 40-lecia Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, które przygotuje własne propozycje. Jeśli chodzi o koncerty, to na pewno będą dwa, we współpracy z Teatrem Zdrojowym, rozmowy z wykonawcami jeszcze trwają.


A tak było rok temu:
DNI SZCZAWNA-ZDROJU 2019: TREBUNIE-TUTKI NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI SZCZAWNA-ZDROJU 2019: WIECZÓR Z WOLNĄ GRUPĄ BUKOWINĄ (FOTO)
DNI SZCZAWNA-ZDROJU 2019: TYLE NUT I KOLORÓW NA DEPTAKU! (FOTO)


Magdalena Sakowska
Foto: JK