Niemal każda gmina podwałbrzyska postawiła na budownictwo mieszkaniowe. Najbardziej zaawansowany projekt już jest realizowany.

Prace w pełniTrwają prace przy budowie budynku komunalnego przy ul. Wesołej w Czarnym Borze. Fundamenty już są przygotowane, w najbliższym czasie powstaną kolejne kondygnacje wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

- To bardzo istotna inwestycja dla Gminy Czarny Bór, która pozwoli na powiększenie gminnego zasobu lokalowego – podkreśla Adam Górecki, wójt gminy. Inwestycja rozpoczęła się wiosną i ma zostać zakończona w 2020 roku. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 2,8 mln zł.

Gmina na dofinansowanie zadania uzyskała środki z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie do 900.000,000 zł. Wykonawcą budynku mieszkalnego, w którym usytuowanych zostanie 12 mieszkań jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Mateusz Kapuła z Jaczkowa.Co powstaje?

Planowany jest budynek trzypiętrowy wolnostojący na planie prostokąta, murowany w technologii tradycyjnej z dachem dwuspadowym z lukarnami w konstrukcji drewnianej. Budynek będzie zawierał 12 mieszkań o zróżnicowanej strukturze: 6 mieszkań dwupokojowych, 6 mieszkań jednopokojowych. Do każdego mieszkania będzie przyporządkowana indywidualna komórka lokatorska. Budynek będzie w całości podpiwniczony. W piwnicach znajdować się będą także pomieszczenia ogólnodostępne takie jak: suszarnia oraz wózkowania – określone jako pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w kuchnię i łazienkę. Wejścia do mieszkań znajdować się będą bezpośrednio z klatki schodowej. Mieszkania dwupokojowe posiadają balkony. Budynek będzie podpięty do istniejącej sieci gazowej zlokalizowanej w pasie drogi.

Planowane zakończenie budowy - 31 lipca 2020 roku.

Gdzie się jeszcze buduje w naszym mieście i okolicy?
- Czarny Bór - KOLEJNA GMINA WYBUDUJE MIESZKANIA KOMUNALNE [WIZUALIZACJA]
- Stare Bogaczowice - Struga - NOWY BUDYNEK WIELORODZINNY W STRUDZE [WIZUALIZACJE]
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKANIE PLUS - ILE LOKALI POWSTANIE?
DWA NOWE BUDYNKI I 82 MIESZKANIA - GDZIE? (WIZUALIZACJE)
KOLEJNA GMINA PRZYMIERZA SIĘ DO PROGRAMU MIESZKANIE PLUS


oprac. ELW
UG Czarny Bór