Czy to możliwe, że powstanie osiedle Podzamcze nr 2? Co już wiadomo na ten temat i jak się wyraża duże zainteresowanie deweloperów naszą najmłodszą dzielnicą?


Jak wynikało z informacji przekazanych przez prezydenta Romana Szełemeja na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami Podzamcza 15 września, widać ogromne zainteresowanie zamieszkaniem w tej dzielnicy, co przełoży się w najbliższym czasie na nową zabudowę. W ciągu dwóch tygodni ma ruszyć budowa dwóch komercyjnych bloków, o których pisaliśmy kilka razy, ostatnio: WAŁBRZYCH: NOWE PODZAMCZE JUŻ NA SPRZEDAŻ (WIZUALIZACJE).

- Jest tam cena 8000 zł za metr kwadratowy, a 15% mieszkań jest już zarezerwowanych z jakąś przedpłatą, choć budynek nie jest jeszcze gotowy. A na terenach za garażami przy drodze w kierunku stawów jest ogromny teren prywatny i właściciel tego terenu zgłosił nam chęć wybudowania Podzamcza nr 2. Mówimy o bardzo dużej liczbie mieszkań. Z tego wynika, że Podzamcze jest dla wielu mieszkańców bardzo atrakcyjne. Tu do szkoły, przedszkola, żłobka jest kilkaset metrów, a na innych osiedlach spędza się połowę dnia w samochodzie - mówił Roman Szełemej.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, właściciel terenu, a dokładniej rolnik, który zmienił przeznaczenie swoich pól uprawnych na grunty budowlane, planuje nie tyle budowę jednego konkretnego osiedla, co rozsprzedanie tych gruntów deweloperom i raczej powstanie tam duże osiedle domków jednorodzinnych, może także większych. Na razie wiemy, że planowana jest tam inna budowa: PODZAMCZE: POWSTANIE TU ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA?
A, jak wynikało z tego, co mówił prezydent, deweloperzy pchają się na Podzamcze drzwiami i oknami. - Co miesiąc ktoś mnie prosi o sprzedanie terenu dawnego boiska pod jakiś budynek, ale nie zgodzę się na to, bo to oznaczałoby zlikwidowanie przerwy między budynkami i zagroziłoby wietrzeniu całego osiedla - mówił włodarz.

Dlatego na tym miejscu przy Alei Podwale i ul. Blankowej ma powstać park dla Podzamcza - to piąty projekt obecnej edycji budżetu obywatelskiego, a tuż obok skatepark dla młodzieży - projekt szósty. Przy okazji przypominamy, że do końca głosowania pozostało jeszcze 2 tygodnie, termin minie 30 września (WAŁBRZYSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2022 - RUSZYŁO GŁOSOWANIE!). Wiemy, że planowane są też trzy nowe domy przy ul. Husarskiej - komercyjne i komunalny. Ich budowa jeszcze nie ruszyła: PODZAMCZE BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAĆ NA ZACHÓD (FOTO).


O Nowym Podzamczu pisaliśmy:
Wałbrzych: Jaki będzie nowy budynek przy Al. Podwale? [WIZUALIZACJE]
Podzamcze: Nowe mieszkania przy Al. Podwale - wkrótce budowa
Podzamcze: dwie duże działki sprzedane, wiemy, co tam będzie
PODZAMCZE BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAĆ NA ZACHÓD (FOTO)Czytaj też:
PODZAMCZE: NOWY PAWILON I DUŻE ZMIANY NA ALEI PODWALE?
PODZAMCZE: BUDUJE SIĘ I REMONTUJE W DZIELNICY (FOTO)
Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
Piaskowa Góra i Podzamcze: Budują nowe mieszkania i apartamenty [FOTO]
Piaskowa Góra: dyskusja na temat rozbudowy osiedla (FOTO)
Wałbrzych: Będzie nowy budynek na Podzamczu [WIZUALIZACJA]

Inne budowy komercyjne w Wałbrzychu i okolicy:

ul. Skarżyska
Wałbrzych: Nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Skarżyskiej

ul. Długa
WAŁBRZYCH: OSIEDLE PRZY UL. DŁUGIEJ - JEST DECYZJA RADY MIEJSKIEJ [WIZUALIZACJE]
PIASKOWA GÓRA: TAKIE BUDYNKI TU POWSTANĄ! OTO [WIZUALIZACJE]

PIASKOWA GÓRA: GDZIE BĘDĄ NOWE BUDYNKI WIELORODZINNE (FOTO).

Projekty SBDJ w naszym mieście:
ul. Palisadowa - Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
ul. Blankowa - MIESZKANIA NA PODZAMCZU SPRZEDAJĄ SIĘ NA PNIU
ul. Wiosenna - Wałbrzych: Gdzie nie spojrzysz, budują nowe domy i mieszkania! [FOTO]

Na temat budownictwa mieszkaniowego pisaliśmy ostatnio wiele:
Szczawno-Zdrój i Wałbrzych: widać boom mieszkaniowy (FOTO)
Wałbrzych: Była szkoła i działki miejskie poszły pod młotek!

Wałbrzych i Boguszów: Działki i mieszkania na sprzedaż (FOTO)


Budownictwo komercyjne:

- wielorodzinne - Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Biały Kamień, Nowe Miasto i Śródmieście - Wałbrzych: Wkrótce nowe mieszkania. Domy będą rosły. Gdzie? [FOTO i WIZUALIZACJE]
- wielorodzinne - ul. Palisadowa, Forteczna, Nałkowskiej i w planie - Topolowa - PODZAMCZA, PIASKOWA GÓRA: NOWE BLOKI NIEMAL GOTOWE (FOTO, WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: POWSTANĄ OSIEDLA W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH MIASTA (FOTO)

- O toczących się już inwestycjach komercyjnych przy ul. Proletariackiej, Wiosennej, Nałkowskiej, Palisadowej, Andersa, Ludowej i Reja pisaliśmy: WAŁBRZYCH: GDZIE NIE SPOJRZYSZ, BUDUJĄ NOWE DOMY I MIESZKANIA (FOTO)Tekst i foto: Magdalena Sakowska