Wałbrzyszanie oczekują na nadchodzącą rewolucję śmieciową. Pierwszy widomy znak przejęcia przez Miejski Zakład Usług Komunalnych w Wałbrzychu odbioru odpadów z terenu miasta właśnie pojawia się we wszystkich dzielnicach... Zobaczcie zdjęcia.

O przygotowaniach miasta do dużych zmian i do przejęcia gospodarki odpadami pisaliśmy już w maju WAŁBRZYCH: CZEKA NAS KOLEJNA REWOLUCJA ŚMIECIOWA? .


W drugiej połowie września przyszła pora na finalizację zapowiedzi i miasto zakupiło nowe pojemniki na śmieci, z których mieszkańcy będą korzystać od 1 listopada, czyli po zakończeniu kontraktu obecnego operatora - firmy Alba. By zapewnić ciągłość odbioru odpadów nowe pojemniki trzeba dostarczyć do wszystkich dzielnic nim kończąca kontrakt firma odbierze te użytkowane dotychczas.

Miasto składuje oczekujące na rozwiezienie nowe pojemniki na terenie po byłej zajezdni przy ul. Armii Krajowej 82, wyłoniło też podmiot, który wedle harmonogramu sukcesywnie transportuje puste nowe pojemniki na odpady. Są wśród nich liczące 100 L pojemniki do gniazd do selektywnej zbiórki papieru, opakowań szklanych, PET, BIO. Ich liczba oszacowana jest na 2 501 szt. Jest także 17 251 pojemników o pojemności 120 L, 240 L i 1 100 L na odpady zmieszanei pozostałe opakowaniowe.To ich pojawienie się przy budynkach w rożnych dzielnicach miasta odnotowują mieszkańcy. Na pojemnikach znajduje się numer telefonu do MZUK, a także opis, jakie odpady mogą tu być wrzucane. Na pojemnikach znalazła się też adnotacja, iż mogą być użytkowane od 1 listopada 2021.Rozwożenie i rozstawianie pojemników rozpoczęto 24 września, a zakończenie zaplanowano na 30 października. Pracy jest sporo, bo do rozdysponowania jest 19 772 pojemników.


Polecamy nasze wcześniejsze teksty:

Pod koniec lipca pojawiły się sygnały, że miasto może oskarżać firmę Alba o nieprawidłowości i zarządzi kontrole: WAŁBRZYCH: CZY ODBIORCA ODPADÓW NARUSZYŁ PRZEPISY?

Zapowiedzi zmian w odbiorze odpadów, które czekają nas już od 1 listopada, relacjonujemy na bieżąco - WAŁBRZYCH: BĘDĄ CZIPY, KAMERY, A ŚMIECIARKI MAŁE I BIAŁE (FOTO), a ostatnio prezentowaliśmy nowe śmieciarki leasingowane przez miasto na potrzeby nadchodzącego niemałego logistycznego wyzwania - ŚMIECIARKA JAK STUDIO TELEWIZYJNE. AKCJA RUSZA [FOTO].


oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn