Będzie tu 114 nowych mieszkań, część z nich już została zarezerwowana. I może będzie ciąg dalszy. 3 listopada uroczyście wmurowano kamień węgielny pod przedsięwzięcie PCG Deweloper przy Alei Podwale w Wałbrzychu o nazwie Nowe Podzamcze.Zakochali się, więc budują dom

Jak już pisaliśmy, inwestycją Nowe Podzamcze przy Alei Podwale deweloper PCG debiutuje w naszym mieście i zapewnia, że to będzie pierwsze tak nowoczesne osiedle w Wałbrzychu. Kilka tygodni temu poinformował, że rozpoczyna sprzedaż mieszkań z widokiem na Książański Park Krajobrazowy (WAŁBRZYCH: NOWE PODZAMCZE JUŻ NA SPRZEDAŻ (WIZUALIZACJE)). Zaraz potem ruszyło przygotowywanie terenu. Obecnie zarezerwowano już 15 mieszkań.- W ubiegłym roku zakochaliśmy się w Wałbrzychu. Realizujemy budowy w różnych miastach, we Wrocławiu, Legnicy, Szczecinie, Zielonej Górze i Jaworze, w przyszłym roku planujemy, że oddamy ich ponad pół tysiąca. Półtora roku temu spotkaliśmy się z prezydentem Wałbrzycha i drużyną InVałbrzych, rozmawialiśmy o tym, jakie miasto ma perspektywy i jak się rozwija. Mam nadzieję, że ta inwestycja otwiera nam wszystkim dobry początek, a uczestnictwo w renesansie tego miasta jest już faktem. Nasz rozwój na rynku Wałbrzycha jest już potwierdzony, raptem tydzień temu udało nam się tu wylicytować fantastyczną nieruchomość - mówi Piotr Baran, prezes PCG. Pisaliśmy o tym: Nowe Miasto: Atrakcyjny grunt pod zabudowę za niemal 2 mln zł.W środę 3 listopada przedstawiciele dewelopera i architekci obiektu spotkali się z prezydentem Romanem Szełemejem, żeby podpisać akt erekcyjny i symbolicznie rozpocząć budowę przy Alei Podwale, wmurowując kamień węgielny. Jak podkreślił prezydent, to pierwszy deweloper o tak uznanej renomie, z takiej grupy deweloperów i to...


...historyczny moment.

- Jest to wyraźnym sygnałem, że Wałbrzych ma już za sobą najtrudniejszy czas lat 90-tych i przystępuje do zupełnie nowego okresu w swoich dziejach, nie tylko jeśli chodzi o branżę przemysłową, ale i mieszkaniową. Bez mieszkań nie zatrzymamy tu mieszkańców. Od wielu lat analizowaliśmy rynek mieszkaniowy i wiedzieliśmy, że Wałbrzych musi dokonać rewolucji mieszkaniowej. Zaczęliśmy inwestować w mieszkania komunalne, jesteśmy największym w Polsce beneficjentem dotacji na ten cel z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wiele osób, które tu przyjeżdżają, poszukuje jeszcze lepszej jakości i dla nich partnerem są deweloperzy. Mamy kilka rozpoczętych inwestycji, sprzedaż tych gruntów to realny zarobek w kasie miasta, dzięki czemu może ono finansować kolejne inwestycje - mówił Roman Szełemej.Budowa ruszyła kilka tygodni temu. Jak mówił Wojciech Nowicki, członek zarządu PCG odpowiedzialny za toczące się prace, zostało już zrealizowane posadowienie budynku, na placu budowy obok siedziby SM Podzamcze wbito ponad cztery kilometry żelbetowych pali, a obecnie będzie powstawać płyta budynku. Zostanie on oddany do użytku według planu 31 lipca 2023 roku.


Pierwszy, ale będą następne. Gdzie?

Akt erekcyjny poza prezesem, prezydentem i Wojciechem Nowickim podpisali także przedstawiciele biura projektowego, Mateusz Tyszkowski i Patryk Galiński, następnie w kapsule czasu umieszczono kopię aktu, dzisiejszy numer gazety oraz monety i dokonano wmurowania kamienia węgielnego przy wjeździe na budowę. Jak mówił prezes Piotr Baran, to może nie być ostatni, nawet nie licząc lokalizacji przy Namysłowskiego.- Tu, obok tego obiektu nie ma już miejsca, ale są działki na sprzedaż niedaleko, jeśli ich właściciel się zdecyduje, to je kupimy i będziemy tam budować. Myślimy też o innych miejscach, na przykład w okolicach Aqua-Zdroju - zdradził prezes. Te działki na sprzedaż to POWSTANIE WIELKIE OSIEDLE PODZAMCZE 2? GDZIE? Jest tam do zagospodarowania 67 ha należących głównie do prywatnego właściciela. Podzamcze 2 i Nowe Podzamcze będą zatem sąsiadami.

- Nowe Podzamcze to pierwszy nasz projekt, od którego zaczynaliśmy. Od tamtej pory sprzedaliśmy już inne grunty miejskie m.in. przy ul. 
Namysłowskiego i przygotowujemy kolejne projekty. Współpracujemy z inwestorami prowadzącymi inwestycje przy Ludowej, Skarżyskiej, Piasta, w wypadku Podzamcza 2 również będziemy pomagać - zapowiada prezes spółki InVałbrzych Krzysztof Urbański.Pierwszy taki 

Nowe Podzamcze powstaje przy Alei Podwale 4. Deweloper w jednym budynku zaplanował 114 mieszkań o funkcjonalnych układach i metrażach od 35 do 77 m2. Wszystkie z balkonami lub tarasami o powierzchni nawet do 40 m2 oraz z wysokimi oknami doświetlającymi pomieszczenia. Nieprzeciętna będzie wysokość pomieszczeń, bowiem 280 cm na parterze i 265 cm na pozostałych kondygnacjach. Ceny mieszkań mają się rozpoczynać od 6500 zł/m2.Deweloper zapewnia, że zadbał też o funkcjonalność mieszkań. Jednym z zastosowanych rozwiązań jest przemyślany układ i metraż łazienek - wszystkie będą miały powierzchnię minimum 4 m2 tak, by w każdej bez problemu można było wstawić wannę. W ofercie pojawią się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe.Do lokali deweloper oferuje łącznie 116 miejsc postojowych zlokalizowanych w hali garażowej na parterze oraz na naziemnym parkingu. Osiedle Nowe Podzamcze będzie monitorowane, a mieszkania wyposażone zostaną w wideodomofony oraz drzwi o podwyższonej odporności na włamanie. Za projekt inwestycji odpowiadają Patryk Galiński i Mateusz Tyszkowski z TYSZKOWSKI GALIŃSKI ARCHITEKCI. 

W najbliższą sobotę 6 listopada nastąpi oficjalne otwarcie Salonu Sprzedaży PCG w Wałbrzychu. Deweloper zaprasza w godz. 10:00 – 14:00 do salonu przy ul. Sienkiewicza 7.O inwestycji pisaliśmy:

Aleja Podwale:
WAŁBRZYCH: NOWE PODZAMCZE JUŻ NA SPRZEDAŻ (WIZUALIZACJE)
Wałbrzych: Jaki będzie nowy budynek przy Al. Podwale? [WIZUALIZACJE]
Podzamcze: Nowe mieszkania przy Al. Podwale - wkrótce budowa
Podzamcze: dwie duże działki sprzedane, wiemy, co tam będzie
PODZAMCZE BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAĆ NA ZACHÓD (FOTO)Inne mieszkania na Podzamczu:


Husarska:

Podzamcze Husarska: przełom w sprawie kolejnego budynku?
Nowy budynek na osiedlu. Kiedy nabór na mieszkania w już wykańczanym?

HUSARSKA: NOWY BUDYNEK KOMUNALNY ODDANY MIESZKAŃCOM (FOTO)
WAŁBRZYCH HUSARSKA: NOWY BUDYNEK UKOŃCZONY. KTO TU ZAMIESZKA?
PODZAMCZE HUSARSKA: ZAMIESZKAJĄ TU LEKARZE I PIELĘGNIARKI
PODZAMCZE-HUSARSKA: BĘDZIE ÓSMY BUDYNEK!

Ul. Palisadowa i Forteczna:
PODZAMCZE: BUDUJE SIĘ I REMONTUJE W DZIELNICY (FOTO)
Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
Piaskowa Góra i Podzamcze: Budują nowe mieszkania i apartamenty [FOTO]
Wałbrzych: Będzie nowy budynek na Podzamczu [WIZUALIZACJA]

Ul. Blankowa
MIESZKANIA NA PODZAMCZU SPRZEDAJĄ SIĘ NA PNIU

Podzamcze 2:
POWSTANIE WIELKIE OSIEDLE PODZAMCZE 2? GDZIE?


Inne budowy komercyjne w Wałbrzychu i okolicy:

Nowe Miasto
Namysłowskiego: Nowe Miasto: Atrakcyjny grunt pod zabudowę za niemal 2 mln zł


ul. Skarżyska
Wałbrzych: Nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Skarżyskiej

ul. Długa
WAŁBRZYCH: OSIEDLE PRZY UL. DŁUGIEJ - JEST DECYZJA RADY MIEJSKIEJ [WIZUALIZACJE]
PIASKOWA GÓRA: TAKIE BUDYNKI TU POWSTANĄ! OTO [WIZUALIZACJE]

PIASKOWA GÓRA: GDZIE BĘDĄ NOWE BUDYNKI WIELORODZINNE (FOTO)


Na temat budownictwa mieszkaniowego pisaliśmy ostatnio wiele:
Szczawno-Zdrój i Wałbrzych: widać boom mieszkaniowy (FOTO)
Wałbrzych: Była szkoła i działki miejskie poszły pod młotek!

Wałbrzych i Boguszów: Działki i mieszkania na sprzedaż (FOTO)


Budownictwo komercyjne:

- wielorodzinne - Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Biały Kamień, Nowe Miasto i Śródmieście - Wałbrzych: Wkrótce nowe mieszkania. Domy będą rosły. Gdzie? [FOTO i WIZUALIZACJE]
- wielorodzinne - ul. Palisadowa, Forteczna, Nałkowskiej i w planie - Topolowa - PODZAMCZA, PIASKOWA GÓRA: NOWE BLOKI NIEMAL GOTOWE (FOTO, WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: POWSTANĄ OSIEDLA W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH MIASTA (FOTO)

- O toczących się już inwestycjach komercyjnych przy ul. Proletariackiej, Wiosennej, Nałkowskiej, Palisadowej, Andersa, Ludowej i Reja pisaliśmy: WAŁBRZYCH: GDZIE NIE SPOJRZYSZ, BUDUJĄ NOWE DOMY I MIESZKANIA (FOTO)


Czytaj też:
NA KTÓRYM MIEJSCU WAŁBRZYCH POD WZGLĘDEM CEN MIESZKAŃ?Tekst i foto: Magdalena Sakowska, wsp. Elżbieta Węgrzyn