Trwa postępowanie przetargowe, w którym wyłoniony ma być odbiorca miejskich odpadów komunalnych przez kolejne dwa lata. Znany jest już faworyt, który 30 kwietnia w aukcji internetowej przedstawił najlepszą ofertę dotyczącą sektora I, czyli północnej części Wałbrzycha - osiedli oraz strefy ekonomicznej.

Pierwszy etap postępowania

W przetargu dotyczącym zagospodarowania i odbioru odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości, objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi zlokalizowanych w I i II sektorze na terenie miasta Wałbrzycha wzięły udział cztery firmy, które wzięły udział w kwietniowym postępowaniu przetargowym.
W pierwszym etapie postępowania na obydwa sektory szacunkowy koszt zamówienia wyniósł 35,1 mln zł. W postępowaniu przetargowym z 12 kwietnia najkorzystniejsza w I sektorze okazała się oferta konsorcjum z liderem Alba Dolny Śląsk sp. z o.o., której oferowana cena brutto wyniosła 14 258 700 zł. W kryterium cenowym określonym przez miasto zmieściła się też oferta znanego również w Wałbrzychu PHU Komunalnik sp. z o.o. zdecydowanego na odbiór miejskich odpadów z północy miasta za 15 846 840 zł. Natomiast oferta warszawskiej firmy FBSerwis S.A. - 40 749 588 zł i wrocławskiego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Chemeko-Stystem sp. z o.o. - 23 863 680 zł znacznie przekraczały gminne fundusze zarezerwowane na ten cel.
Te same firmy stanęły do rywalizacji o odbiór odpadów z południowej części miasta - sektora II, i przedstawiły następujące oferty - ceny:
- konsorcjum z liderem Alba Dolny Śląsk sp. z o.o.- 16 483 500 zł brutto,
- FBSerwis S.A. - 49 714 020 zł,
- Zakład Zagospodarowania Odpadów Chemeko-Stystem sp. z o.o. - 28 033 560 zł,
- PHU Komunalnik sp. z o.o. - 19 191 600 zł.

Internetowe "dogrywki"

Następnie oferenci mogli również przystąpić do aukcji internetowych, pierwsza z nich już się odbyła. - 30 kwietnia odbyła się aukcja internetowa dotycząca obszaru pierwszego i ponownie najkorzystniejszą ofertę dla sektora I - północy Wałbrzycha - przedstawiła firma Alba. Internetowa "dogrywka" dotycząca południowej części miasta odbędzie się w poniedziałek - 6 maja - informuje Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego Ratusza. Alba jest zatem blisko powrotu na wałbrzyski rynek, pozostali oferenci mogą się jeszcze odwołać od wyniku prowadzonego nadal postępowania.

Przypominamy, że przedmiotem zamówienia jest przez okres 1 lipca 2019 do 30 czerwca 2021 odbiór zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów komunalnych segregowanych pochodzących z terenu wszystkich nieruchomości w I i II sektorze na terenie miasta Wałbrzycha i przekazywanie ich do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – Zakład Segregacji i Zagospodarowania Odpadów ul. Beethovena w Wałbrzychu.
Wyłoniony operator / operatorzy będą też odbierać i zagospodarowywać odpady zielone, a także  popiół i żużle z palenisk domowych. Wykonawcy by zdobyć dodatkowe punkty w postępowaniu musieli wykazać się dodatkowymi walorami, jak posiadanie pojazdów hybrydowych bądź elektrycznych, pojazdów napędzanych gazem ziemnym bądź o napędzie spalinowym spełniających wymagania normy Euro 6.

Zobacz też:
WAŁBRZYCH: ZAPOWIADANA JEST DUŻA PODWYŻKA OPŁAT ZA ŚMIECI
ŚMIECI - BĘDZIE NOWA INSTALACJA I MNIEJSZE ZAMIESZANIE
WAŁBRZYCH: PREZYDENT - RADYKALNY KONIEC Z PLASTIKIEM!


WAŁBRZYCH: CO SIĘ MOŻE ZMIENIĆ W NASZYCH POJEMNIKACH NA ŚMIECI?
WAŁBRZYCH: URZĄD MIASTA ZAOSTRZA POLITYKĘ W SPRAWIE ŚMIECI
WAŁBRZYCH: KONIEC TOLERANCJI DLA OSZUSTÓW ŚMIECIOWYCH
WAŁBRZYCH: UWAŻAJ, CO WYRZUCASZ DO ŚMIECI


ŚMIECI - BĘDZIE NOWA INSTALACJA I MNIEJSZE ZAMIESZANIE

RATUSZ W SPRAWIE ZMIANY ODBIORCY ODPADÓW
NOWY ODBIORCA WAŁBRZYSKICH ŚMIECI JUŻ WKRÓTCE
SYPIĄ SIĘ MANDATY ZA ŚMIECI

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn