Generalne remonty kamienic na potrzeby nowoczesnych mieszkań komunalnych w Wałbrzychu trwają. Właśnie ruszył przetarg na przebudowę kolejnego gmachu w Śródmieściu.

Do 16 kwietnia może się zgłaszać wykonawca zainteresowany wykonaniem zadania „Przebudowa budynku przy ul. Traugutta 5 w Wałbrzychu w ramach zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku przy ul. Traugutta 5 w Wałbrzychu poprzez termomodernizację i remont”.Zakres prac do wykonania obejmuje: wykonanie robót przygotowawczych, zagospodarowania terenu, wykonanie izolacji poziomych i pionowych w budynku, pochylni dla niepełnosprawnych, remont klatki schodowej wraz z wykonaniem nowych schodów wewnętrznych dwubiegowych, termomodernizacja budynku, nowe pokrycie dachowe, remont stropów i piwnic. Planowana jest też przebudowa pomieszczeń mieszkalnych, przemurowanie istniejących i wykonanie nowych kanałów wentylacyjnych, wykonanie wentylacji nawiewno – wywiewnej, nowej instalacji elektrycznej i teletechnicznej, instalacji fotowoltaicznej, wodociągowej, sanitarnej i gazowej. Powstanie wspólna kotłownia dla wszystkich mieszkań, planowana jest też wymiana  stolarki okiennej i drzwiowej, a także rozebranie starych i wykonanie nowych ścianek działowych, a także podłóg z posadzkami. Do tego, prace obejmą też utwardzenia terenu – remont nawierzchni chodnika ciągów pieszych i wywiezienie gruzu.

Słowem, remont generalny i przygotowanie 6 nowych lokali komunalnych.
Budynek przy ul. Traugutta 5 jest jedną z kilkunastu kamienic w starych dzielnicach miasta, którą przeznaczono do gruntownej przebudowy na potrzeby mieszkań komunalnych. Działanie to jest dofinansowane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 


Mieszkania komunalne w Wałbrzychu

Plany na najbliższe miesiące:
Wałbrzych: Będą mieszkania po kapitalnych remontach [FOTO]
Wałbrzych: Czy i gdzie powstaną nowe mieszkania komunalne? [FOTO]

Spis projektów z EBI -120 MLN ZŁ Z UE NA REWITALIZACJĘ [LISTA PROJEKTÓW]

Mieszkania komunalne w rewitalizowanych kamienicach
- ul. Mickiewicza 24 i Traugutta 5 - Wałbrzych: Dwie kolejne kamienice zyskają nowe życie [FOTO]
- ul. Kościelna 3a - Kamienica w centrum do remontu. Powstanie też plac zabaw [FOTO]
- Piłsudskiego 84 - Wałbrzych: Będą mieszkania po kapitalnych remontach [FOTO]
- przy ul. Zajączka 7 i 8 - Wałbrzych: Zajączka 7 i 8. Dziś ruiny, za rok luksus [ZDJĘCIA] , Wałbrzych: Przestaną szpecić, powstaną tu komfortowe mieszkania
- przy wzmiankowanej powyżej ul. Pocztowej 16 - Wałbrzych: Remonty mieszkań i kamienic w różnych dzielnicach
- a także przy ul. Niepodległości 16 i 18
.

- pierwsze przetargi - Wałbrzych: Przestaną szpecić, powstaną tu komfortowe mieszkania
WAŁBRZYCH: NOWE MIESZKANIA PO REMONCIE ZA ŚRODKI UNIJNE [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Które kamienice do remontu za środki unijne? [FOTO]oprac. i fot. archiwalne Elżbieta Węgrzyn