Poprzemysłowy teren zakładu Rafio przy ul. Piasta zakupił deweloper z Wrocławia. Postawi tu osiedle budynków wielorodzinnych!

Kilkaset mieszkań wkrótce


O zbliżającej się dużej komercyjnej inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej przy ul. Piasta na Białym Kamieniu poinformowała 2 listopada miejska spółka InWałbrzych, jako że inwestor nawiązał z nią współpracę. - W naszym mieście mieszkaniowy bum inwestycyjny nabiera tempa. Teren przy ul. Piasta zakupił deweloper z Wrocławia, firma ARKOP DEWELOPER, która zamierza zgodnie z planem zagospodarowania postawić tam kilkaset mieszkań. Witamy w Wałbrzychu! - informowali przedstawiciele InVałbrzych.
Jak udało nam się ustalić chodzi o około 3-hektarowy teren byłego zakładu Rafio, który nie był własnością miasta. - Inwestor zakupił grunt od osoby prywatnej. My będziemy pomagać mu w przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego. Podmiot inwestujący w naszym mieście udało nam się poznać wcześniej i będziemy go wspierać w trakcie przygotowania oraz prowadzenia budowy na terenie Wałbrzycha. Taka jest nasza rola, nawet jeśli teren nie był kupiony od nas - wyjaśnia Arkadiusz Grudzień z InVałbrzych. 

To pierwsza jaskółka świadcząca o tym, że przyjęte 19 grudnia 2019 uchwały dotyczące powstania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie ulicy Piasta w Wałbrzychu oraz w rejonie ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu przynoszą wymierne efekty w postaci nowych projektów deweloperskich. Plany te, przypomnijmy, przewidują wyznaczenie obszaru pod zabudowę mieszkaniową - wielorodzinną i jednorodzinną. - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru wskazuje na możliwość powstania zabudowy wielorodzinnej lub usługowej. Wiemy, że inwestor będzie się koncentrował na budowie budynków wielorodzinnych. Na tym obszarze może powstać nawet kilkaset, czyli 350 do 400 mieszkań - zaznacza nasz rozmówca. Według planu zagospodarowania w tym miejscu mogą powstać budynki ze spadzistym dachem liczące do 5 kondygnacji (czyli 4 piętra i parter). 


Wizualizacja InVałbrzych


Kim jest inwestor?

Arkop Deweloper o sobie: to firma, która może poszczycić się ponad dwudziestopięcioletnim stażem na rynku budowlanym. Nasze początki sięgają historią początku lat ’90, gdy nasza działalność skoncentrowana była na wykonawstwie budowlanym. W miarę upływu czasu poszerzyliśmy obszary naszej aktywności. Po wielu przemianach, dziś jesteśmy zrzeszoną grupą firm, które wspólnie zajmują się procesem budowlanym w szerokim tego pojęcia znaczeniu, poczynając od inwestycji, przez wykonawstwo, aż po sprzedaż deweloperską. Działamy zarówno na rynku komercyjnym jak i mieszkaniowym.

Na nasz dotychczasowy dorobek składają się takie inwestycje jak hale przemysłowe w liczbie ponad 50, obiekty użyteczności publicznej, w tym Wrocławski Park Przemysłowy, kilometry dróg oraz infrastruktury podziemnej i ponad 110 stacji paliw. Budownictwo przemysłowe cechuje wysoki poziom jakości i profesjonalizmu – udało nam się wzbudzić zaufanie największych koncernów paliwowych, między innymi Shell, BP, Orlen, spełniając wysokie wymagania i normy. Świadectwem naszej rzetelności jest zdobycie powszechnego uznania wśród inwestorów paliwowych, które przejawia się w licznych listach polecających i referencjach. Wśród wielu nagród i wyróżnień znalazł się także dyplom za najlepszą stację paliw przyznany przez Polską Izbę Paliw Płynnych, Certyfikat ISO 9001-2000 z „Zakresu Przygotowania i realizacji robót budowlanych, montażowych dla budownictwa przemysłowego, inżynieryjnego, mieszkaniowego i ogólnego. Usług transportowo-sprzętowych”.

Mieszkania na Podzamczu:

Nowe Miasto
Namysłowskiego: Nowe Miasto: Atrakcyjny grunt pod zabudowę za niemal 2 mln zł

Husarska:
Podzamcze Husarska: przełom w sprawie kolejnego budynku?
Nowy budynek na osiedlu. Kiedy nabór na mieszkania w już wykańczanym?

HUSARSKA: NOWY BUDYNEK KOMUNALNY ODDANY MIESZKAŃCOM (FOTO)
WAŁBRZYCH HUSARSKA: NOWY BUDYNEK UKOŃCZONY. KTO TU ZAMIESZKA?
PODZAMCZE HUSARSKA: ZAMIESZKAJĄ TU LEKARZE I PIELĘGNIARKI
PODZAMCZE-HUSARSKA: BĘDZIE ÓSMY BUDYNEK!

 
Aleja Podwale:
WAŁBRZYCH: NOWE PODZAMCZE JUŻ NA SPRZEDAŻ (WIZUALIZACJE)
Wałbrzych: Jaki będzie nowy budynek przy Al. Podwale? [WIZUALIZACJE]
Podzamcze: Nowe mieszkania przy Al. Podwale - wkrótce budowa
Podzamcze: dwie duże działki sprzedane, wiemy, co tam będzie
PODZAMCZE BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAĆ NA ZACHÓD (FOTO)


Ul. Palisadowa i Forteczna:
PODZAMCZE: BUDUJE SIĘ I REMONTUJE W DZIELNICY (FOTO)
Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
Piaskowa Góra i Podzamcze: Budują nowe mieszkania i apartamenty [FOTO]
Wałbrzych: Będzie nowy budynek na Podzamczu [WIZUALIZACJA]

Ul. Blankowa
MIESZKANIA NA PODZAMCZU SPRZEDAJĄ SIĘ NA PNIU

Podzamcze 2:
Podzamcze: powstaną tu jeszcze dwa nowe domy (WIZUALIZACJE)
POWSTANIE WIELKIE OSIEDLE PODZAMCZE 2? GDZIE?


Czytaj też:
NA KTÓRYM MIEJSCU WAŁBRZYCH POD WZGLĘDEM CEN MIESZKAŃ?


Inne budowy komercyjne w Wałbrzychu i okolicy:

ul. Skarżyska
Wałbrzych: Nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Skarżyskiej

ul. Długa
WAŁBRZYCH: OSIEDLE PRZY UL. DŁUGIEJ - JEST DECYZJA RADY MIEJSKIEJ [WIZUALIZACJE]
PIASKOWA GÓRA: TAKIE BUDYNKI TU POWSTANĄ! OTO [WIZUALIZACJE]

PIASKOWA GÓRA: GDZIE BĘDĄ NOWE BUDYNKI WIELORODZINNE (FOTO)


Na temat budownictwa mieszkaniowego pisaliśmy ostatnio wiele:
Szczawno-Zdrój i Wałbrzych: widać boom mieszkaniowy (FOTO)
Wałbrzych: Była szkoła i działki miejskie poszły pod młotek!

Wałbrzych i Boguszów: Działki i mieszkania na sprzedaż (FOTO)


Budownictwo komercyjne:

- wielorodzinne - Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Biały Kamień, Nowe Miasto i Śródmieście - Wałbrzych: Wkrótce nowe mieszkania. Domy będą rosły. Gdzie? [FOTO i WIZUALIZACJE]
- wielorodzinne - ul. Palisadowa, Forteczna, Nałkowskiej i w planie - Topolowa - PODZAMCZA, PIASKOWA GÓRA: NOWE BLOKI NIEMAL GOTOWE (FOTO, WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: POWSTANĄ OSIEDLA W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH MIASTA (FOTO)

- O toczących się już inwestycjach komercyjnych przy ul. Proletariackiej, Wiosennej, Nałkowskiej, Palisadowej, Andersa, Ludowej i Reja pisaliśmy: WAŁBRZYCH: GDZIE NIE SPOJRZYSZ, BUDUJĄ NOWE DOMY I MIESZKANIA (FOTO)oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn