W Wałbrzychu i powiecie nieruchomości są w cenie, a budownictwo mieszkaniowe kwitnie. Jest też sporo propozycji sprzedaży mieszkań i nieruchomości w Boguszowie-Gorcach. Oto przykłady.

Działki pod budownictwo mieszkaniowe

W Wałbrzychu będą nowe tereny pod budownictwo wielorodzinne i jednorodzinne. - Spółka InVałbrzych prowadzi rozmowy z wieloma deweloperami prezentując nowe działki mieszkaniowe w Wałbrzychu i odpowiedź na te oferty jest niezwykle obiecująca. Wałbrzych, dotychczas pomijany przez firmy, które wolały budować w większych miastach, jest obecnie obiektem bezprecedensowego zainteresowania - mówi Arkadiusz Grudzień z InVałbrzych.


Do terenów dostępnych pod nowe budownictwo w 2021 r. należy kilka lokalizacji na terenie całego miasta.  Jeśli chodzi o budownictwo wielorodzinne, przede wszystkim plany dotyczą najbardziej pożądanych Wałbrzychu obszarów i dzielnic, a więc Piaskowej Góry i Podzamcza. - Duża, prawie półhektarowa działka przy Alei Podwale niedaleko budynku SM Podzamcze może „zmieścić” od 60 do 90 mieszkań, a przy ulicy Grodzkiej około 250 mieszkań - wyjaśnia przedstawiciel spółki.



Na Piaskowej Górze będzie można budować także w zabudowie bliźniaczej i szeregowej (ulica Norwida i Ogrodowa) w tym przypadku będzie to ponad 40 domów, ale w przypadku zabudowy wielorodzinnej ulic Norwida i Dunikowskiego liczba mieszkań może przekroczyć 200.

Przygotowywane są także tereny pod budownictwo wielorodzinne
w dzielnicach Nowe Miasto i Biały Kamień.



Natomiast aby zaspokoić deficyt działek jednorodzinnych, będziemy oferować do sprzedaży grunty głównie na Poniatowie przy ul. Grzybowej, Beskidzkiej i Zielonej, gdzie może być zbudowanych około 40 domów jednorodzinnych. Pojawią się także atrakcyjne działki do zabudowy bliźniaczej i szeregowej oraz wolnostojącej w dzielnicach Konradów i Podgórze.

Wskazane lokalizacje znajdują się w gminnym zasobie nieruchomości, natomiast równolegle prowadzimy jako InVałbrzych rozmowy z inwestorami, którzy zamierzają budować na gruntach prywatnych w dzielnicach Piaskowa Góra, Śródmieście i Biały Kamień. Wszystkie oferowane przez InVałbrzych działki można nabyć jedynie poprzez udział w przetargach nieograniczonych organizowanych przez Miasto Wałbrzych.


Mieszkania i nie tylko

Natomiast w Boguszowie-Gorcach nastąpi wkrótce spora kumulacja przetargów ustnych nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości. - Przetarg odbędzie się dnia 20 stycznia 2021 r. w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego, Pl. Odrodzenia 1 (wejście od ulicy) - wyjaśniają przedstawiciele urzędu.
Pod młotek pójdzie kilkanaście mieszkań na terenie Boguszowa, chodzi o lokale położone przy:
- ul. Szkolna 16/4
- ul. Szkolna 16/16
- ul. Strażacka 40/8
- ul. Kolejowa 48/3A
- Pl. Odrodzenia 16/1
- Pl. Odrodzenia 16/5
- ul. Żeromskiego 18/8
a także o lokale użytkowe położone przy:
- ul. Górna 15/7
- ul. Kamieniogórska 15/1A
- ul. Jagiełły 5/1
Więcej informacji na stronie Biuletyn Informacji Publicznej UM Boguszów-Gorce.

Warto jeszcze przypomnieć, że na 3 lutego zaplanowano przetarg dotyczący nieruchomości zabudowanej przy ul. Kolejowej 33, mowa o dwóch budynkach i sporej działce, na której niegdyś mieściła się szkoła górnicza - Boguszów-Gorce: Była szkoła ponownie na sprzedaż. Czy będzie przełom? . Cena wywoławcza 470 tys. zł.

Na temat budownictwa mieszkaniowego pisaliśmy ostatnio:
Wałbrzych: Była szkoła i działki miejskie poszły pod młotek!

W Wałbrzychu i po sąsiedzku rozwija się budownictwo komercyjne:
- wielorodzinne - Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Biały Kamień, Nowe Miasto i Śródmieście - Wałbrzych: Wkrótce nowe mieszkania. Domy będą rosły. Gdzie? [FOTO i WIZUALIZACJE]
- wielorodzinne - ul. Palisadowa, Forteczna, Nałkowskiej i w planie - Topolowa - PODZAMCZA, PIASKOWA GÓRA: NOWE BLOKI NIEMAL GOTOWE (FOTO, WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: POWSTANĄ OSIEDLA W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH MIASTA (FOTO)

- O toczących się już inwestycjach komercyjnych przy ul. Proletariackiej, Wiosennej, Nałkowskiej, Palisadowej, Andersa, Ludowej i Reja pisaliśmy: WAŁBRZYCH: GDZIE NIE SPOJRZYSZ, BUDUJĄ NOWE DOMY I MIESZKANIA (FOTO)

 - Mieszkania na Podzamczu sprzedają się na pniu
- PODZAMCZE: BUDUJE SIĘ I REMONTUJE W DZIELNICY (FOTO)
- Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
- Piaskowa Góra i Podzamcze: Budują nowe mieszkania i apartamenty [FOTO]
- Piaskowa Góra: dyskusja na temat rozbudowy osiedla (FOTO)
- Wałbrzych: Będzie nowy budynek na Podzamczu [WIZUALIZACJA]

- Śródmieście - apartamentowiec może też powstać na placu po Zielonym Rynku - Zielony Rynek: Będzie nowoczesny budynek mieszkalny? [WIZUALIZACJE]

-
i Rezydencje Uzdrowiskowe: SZCZAWNO-ZDRÓJ: POWSTANIE TU OKOŁO 150 MIESZKAŃ (WIZUALIZACJE)

Osiedle pod Chełmcem - Biały Kamień - planowane jako komunalne, choć niewykluczone, że zbuduje je inwestor: WAŁBRZYCH: SĄ CHĘTNI, BY ZBUDOWAĆ OSIEDLE POD CHEŁMCEM

Osiedle na Rusinowej: RUSINOWA: POWSTANIE NOWE OSIEDLE PRZY NOWEJ ULICY (FOTO)

Nowe osiedla są planowane także w Szczawnie-Zdroju:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: POWSTANIE TU NOWE OSIEDLE. ZNAMY FAKTY (FOTO, MAPY)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: POWSTANIE TU OKOŁO 150 MIESZKAŃ (WIZUALIZACJE)

- Świebodzice - DLACZEGO WAŁBRZYSZANIE PRZENOSZĄ SIĘ DO ŚWIEBODZIC?


oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. Użyczone