Wałbrzych jako pierwsze miasto z Dolnego Śląska podpisał umowę inwestycyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach projektu Mieszkanie Plus. 5 czerwca spółka podpisała umowę inwestycyjną z prezydentem miasta. Budowa zacznie się w wakacje.

Mieszkania na najem

215 nowoczesnych mieszkań na wynajem z opcją dojścia własności powstanie w Wałbrzychu. Ich budowę sfinansuje BGK Nieruchomości w ramach pilotażu rządowego programu Mieszkanie Plus.
Jak podaje Polska Agencja Prasowa, mieszkania powstaną przy ulicy Husarskiej, na Podzamczu. Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października ubiegłego roku, kiedy to miasto Wałbrzych, będące właścicielem nieruchomości, podpisało ze spółką list intencyjny.

Na działce o powierzchni około 1,5 ha. zostanie wybudowanych pięć 6- i 7-kondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy. Do dyspozycji przyszłych najemców będą oddane 157 zewnętrzne miejsca postojowe. Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu pozwoli ograniczyć lokalny deficyt mieszkaniowy.Mieszkanie Plus w regionie

Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości, ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną.

W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem, jak również samorządów i inwestorów prywatnych.

BGK Nieruchomości dysponuje obecnie potencjałem budowy około 20 tys. mieszkań w ponad 70 miastach w całej Polsce. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu 2016 roku w Białej Podlaskiej i Jarocinie.


Mieszkania komunalne też powstają

Trwa nabór chętnych na nowe mieszkania komunalne na Podzamczu, których budowa zostanie zakończona jesienią, a klucze trafią do wałbrzyszan na Boże Narodzenie - HUSARSKA - RUSZA NABÓR WNIOSKÓW NA MIESZKANIA


Więcej o nowych mieszkaniach komunalnych i socjalnych
WAŁBRZYCH: NOWE MIESZKANIA KOMUNALNE - WKRÓTCE NABÓR

WAŁBRZYCH: POWSTANĄ KOLEJNE MIESZKANIA KOMUNALNE
MIESZKANIA W WAŁBRZYCHU: KOMUNALNE I GDZIE SOCJALNE?

NOWE MIASTO: BUDUJĄ KOLEJNE MIESZKANIA KOMUNALNE

PODZAMCZE; RUSZA BUDOWA DWÓCH BUDYNKÓW KOMUNALNYCH
KOLEJNE MIESZKANIA NA PODZAMCZU I NOWYM MIEŚCIE (WIZUALIZACJA)


PAP / oprac. ELW
fot. użyczone