Pisaliśmy ostatnio o lokalnym rynku pierwotnym nieruchomości w Wałbrzychu oraz regionie, jednak nie wszyscy marzą o mieszkaniu w budynku wielorodzinnym lub szeregowym. Za to własny dom z pięknym widokiem, to co innego. Oto przykłady działek niezabudowanych proponowanych przez UM w Boguszowie-Gorcach. Na sprzedaż jest też była szkoła i dawna hala sportowa.

Propozycje te stanowią działki na obszarze miasta Boguszów-Gorce wykazane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny pod zabudowę jednorodzinną. Urząd Miasta wystawił na sprzedaż kilka nieruchomości niezabudowanych:- przy ul. Widokowej (teren nieopodal ul. Górnej - pomiędzy Kuźnicami I i II - patrz zdjęcie) - obręb nr 7 Kuźnice Świdnickie;
- przy ul. Szkolnej - obręb nr 3 Boguszów,
- przy ul. Chopina - obręb numer 2 Gorce i
- przy ul. Kochanowskiego, w obrębie 2 Gorce.

- Na sprzedaż jest też nieruchomość zabudowana wolnostojącym budynkiem użytkowym położonym przy ul. Gen. Józefa Bema 1 - to była szkoła (filia PSP nr 6 w Kuźnicach)


fot. Archiwalne


- Nieruchomość zabudowana budynkiem użytkowym w zabudowie zwartej położonym przy ul. Sobięcińskiej 2a - to budynek byłej hali sportowej.

przetargi zaplanowano na 27 listopada 2019 r. w sali nr 101 Urzędu Miejskiego,pl. Odrodzenia 1, Boguszów – Gorce
Szczegóły w załącznikach i na stronie https://boguszow-gorce.pl/ zakładka „Przetargi”.

oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. główne Magdalena Sakowska, archiwalne Elżbieta Węgrzyn