Data wydarzenia: 17.01.2019 17:00 - 17.01.2019 19:00
Miejsce wydarzenia: Sala Kameralna Teatru Zdrojowego

Można otrzymać nawet 35 000 zł dotacji na wymianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Już wkrótce spotkanie dla mieszkańców Szczawna-Zdroju.


Gmina Szczawno-Zdrój wspólnie z innymi gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do opracowania wniosku o dotację na wymianę kotłów grzewczych oraz modernizację instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych (w lokalach mieszkalnych). W ramach projektu planuje w latach 2019-2020 wymienić wysokoemisyjne źródła ciepła (zazwyczaj kotły węglowe) na podłączenie do sieci ciepłowniczej, instalacje wykorzystujące odnawialne źródła ciepła oraz kotły spalające biomasę (w tym pelet) lub paliwa gazowe.

UWAGA: wymianie nie podlegają kotły gazowe i olejowe, nie dopuszcza się też wymiany kotłów na kotły węglowe, niezależnie od ich klasy, w tym zasilane ekogroszkiem oraz na kotły olejowe.

Teraz mieszkańcy są proszeni o składanie wstępnych deklaracji przystąpienia do projektu (dokument deklaracji dostępny w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju, pokój nr 5 lub do pobrania). Deklaracje zbierane będą do 20.01.2019r.  Osoby, które już zrealizowały inwestycję lub planują realizację do 15 marca 2019 roku, mogą przystąpić do programu pod warunkiem, że posiadają audyt energetyczny sporządzony nie wcześniej niż 15 marca 2017 roku.

Przewidywana wartość dotacji to maksymalnie 35 000 zł dla lokalu w budynku wielorodzinnym oraz w budynku jednorodzinnym, bliźniaku lub w zabudowie szeregowej. Wartość dotacji nie może przekraczać 70% wydatków, które podlegają refundacji. 

Osoby zainteresowane mogą wziąć udział w spotkaniu 17 stycznia o godz. 17:00 w Sali Kameralnej Teatru Zdrojowego.

Opr. MS
Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój