Rada miejska Szczawna-Zdroju na ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kolejowej. Znamy szczegóły i prezentujemy wizualizacje.


Osiedle ma nosić dumną nazwę Rezydencje Uzdrowiskowe. Zgodnie z projektem, będą to budynki wielorodzinne, czterokondygnacyjne, zbudowane z nowoczesnych materiałów o elewacjach i detalach nawiązujących architektonicznie do historycznej stylistyki zabudowy w Szczawnie-Zdroju. Inwestycja zakłada przygotowanie od 153 do 165 mieszkań przy ul. Kolejowej na działce nr 72/2, powierzchnia osiedla to ponad 12 000 metrów kwadratowych, z czego połowę ma stanowić zieleń. Powierzchnia użytkowa lokali to minimum 35m2 do maksimum 95m2. Przewidziano windy. Wjazd na osiedle jest planowany za przystankiem zlokalizowanym w pobliżu sklepu na rondzie Kolejowa-Mickiewicza, w kierunku centrum, przez działkę nr 76.Jak informuje urząd miasta w Szczawnie-Zdroju, cały zespół mieszkaniowy zaprojektowany jest z myślą o rodzinach z dziećmi i osobach starszych, wyposażony ma być w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Docelowo inwestor - Firma Handlowo-Usługowa "Gamma" - wybuduje cztery takie budynki o wysokości 13,5 m, w tym trzy z garażami podziemnymi, do których przynależeć będą miejsca postojowe w ilości nie mniejszej niż jedno miejsce na jedno mieszkanie. Budynki otoczone będą drzewami i krzewami. Łączna powierzchnia mieszkań - 3472 m2. Nie zabraknie również małej architektury oraz przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej: placu zabaw, ogrodu centralnego, ogrodu organicznego. Architektura ma nawiązywać do okolicznej zabudowy konkretnymi elementami w założeniu parkowym.Radni szczawieńscy zwracają uwagę na to, że w mieście potrzeba nowych inwestorów, między innymi deweloperów. Takie inwestycje przyniosą miejsca pracy, dodatkowe wpływy z podatków, szansę na poprawienie sektora turystycznego. Mieszkańcy wyrażają obawy związane z tworzeniem osiedla zamkniętego, które może być "sypialnią" nie przynoszącą miastu żadnych korzyści, a także obawy, czy drążenie podziemnych garaży nie wpłynie na szczawieńskie ujęcia wód mineralnych.Osiedle miałoby zostać wybudowane w ciągu 4 lat od rozpoczęcia inwestycji, jako pierwszy powstanie blok nr 1 lub 4. Ma nawiązywać architektonicznie zarówno do zabudowy ul. Kolejowej i Mickiewicza, jak i zabytkowych obiektów w mieście. Nie jest to inwestycja, o której pisaliśmy SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKANIE PLUS - ILE LOKALI POWSTANIE? Tu również brano pod uwagę lokalizację przy ul. Kolejowej, albo przy ul. Chopina.Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: 12 BUDYNKÓW PO TERMOMODERNIZACJI (FOTO)
KOLEJNA GMINA WYBUDUJE MIESZKANIA KOMUNALNE [WIZUALIZACJA]
NOWY BUDYNEK WIELORODZINNY W STRUDZE [WIZUALIZACJE]
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKANIE PLUS - ILE LOKALI POWSTANIE?
DWA NOWE BUDYNKI I 82 MIESZKANIA - GDZIE? (WIZUALIZACJE)Opr. MS
Wizualizacje użyczone: UM Szczawno-Zdrój