Już po raz drugi gmina Szczawno-Zdrój zaprosiła mieszkańców do udziału w konkursie na Najładniejszą Posesję 2019. Znamy wyniki.


Szczawno-Zdrój słynie z pięknych parków, klombów, zieleni i spokoju. Ale to nie tylko zasługa samorządu i uzdrowiska – to także mieszkańcy przyczyniają się do tej zielonej oprawy miasta, dbając o swoje ogrody przydomowe. Nagrodzeni i wyróżnieni spotkali się w poniedziałek 9 września w sali kameralnej Teatru Zdrojowego. Burmistrz Marek Fedoruk i przewodniczący rady miasta Michał Broda wręczyli dyplomy, nagrody finansowe i sadzonki wrzosów.- Bardzo państwu dziękuję za wkład w upiększanie naszego miasta, bo przecież te piękne ogrody to nie tylko pasja, ale także ciężka praca – podkreślał burmistrz. – To właśnie dzięki takim naszym wspólnym działaniom wszyscy, którzy odwiedzają Szczawno-Zdrój, są zachwyceni bogactwem zieleni i kwiatów.

Oto wyniki konkursu

W kategorii: zabudowa wielorodzinna:
I m. – Wspólnota Mieszkaniowa Lipowa 13
II m. – Wspólnota Mieszkaniowa Kościuszki 10
III m. – Wspólnota Mieszkaniowa Prusa 1

Wyróżnienia: Wspólnota Mieszkaniowa Lipowa 11 i Pani Karolina Sobocińska - Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Prusa 24.


W kategorii: zabudowa jednorodzinna:
I m. – Pani Arletta Czajkowska, ul. Ułanów Nadwiślańskich
II m. – Pani Magdalena Baran, ul. Prusa
III m. – Pani Maria Zielińska, ul. Akacjowa


Wyróżnienia: Pani Elżbieta Kopacz, Pani Weronika Kopacz, Pan Rafał Greś, Pan Bogdan Stąporek, Pan Bogusław Girin.

Wszyscy otrzymali nagrody finansowe. Komisja postanowiła tak rozdysponować pulę nagród, by każdy uczestnik został doceniony, bo każdy ogród był na swój sposób piękny, w każdy została włożona praca i serce właścicieli. Organizatorzy mają nadzieję, że uhonorowanie wszystkich uczestników zachęci w kolejnej edycji większą liczbę mieszkańców do zgłoszenia się. Inicjatywę konkursu zgłosił jeszcze w poprzedniej kadencji jeden z radnych, Jacek Baran.


Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE POSESJE (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój