Dekoracje świąteczne pojawiają się już nie tylko w Wałbrzychu, ale i na terenie Szczawna-Zdroju. Dwie gminy ogłosiły konkursy dla mieszkańców, w których można wygrać nagrody pieniężne. Wystarczy udekorować posesję i zgłosić się do konkursu. Oto szczegóły.

Szczawno dekorowane

- Zaczynamy dekorowanie miasta. Najpierw Hala Spacerowa, potem kolejne miejsca, czyli deptak, ronda i główne ulice miasta. Trwa już montaż świątecznych iluminacji w Szczawnie-Zdroju, w środę przystrojona została Hala Spacerowa, bożonarodzeniowe światełka świecą już na parkingu przy ul. Ratuszowej i będzie ich niebawem więcej w całym mieście. Główną atrakcją będą sanie z reniferami, które staną w Parku Zdrojowym, ale szykuje się jeszcze jedna niespodzianka - zaznaczają pracownicy Wydziału Inicjatyw i Rozwoju UM w Szczawnie-Zdroju.

Wszystkie świąteczne ozdoby pojawią się do 12 grudnia, czyli akurat przed Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który już 14 i 15 grudnia.

Rusza konkurs!

Gmina ogłasza właśnie konkurs na najpiękniej oświetlone świątecznie posesje.
Regulamin Konkursu na „Najpiękniejsze Iluminacje Świąteczne w Szczawnie-Zdroju”, którego organizatorem i fundatorem nagród głównych jest Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju  przewiduje możliwość zgłoszenia przez mieszkańców do niego zewnętrznej dekoracji świetlnej:
-
balkonu w budownictwie wielorodzinnym,
- posesji prywatnej (dom wolnostojący, bliźniak, segment w szeregowcu itp.),
- lub siedzibie firmy i instytucji publicznej.
Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, mające siedzibę na terenie Szczawna-Zdroju, a także podmioty gospodarcze, instytucje pożytku publicznego i inne jednostki.

Zgłoszenia możliwe są do 3 stycznia 2019 r. (do godziny 15:30)  poprzez:. przesłanie karty zgłoszeniowej w formie elektronicznej na adres organizatora: promocja@szczawno-zdroj.pl w nagłówku wiadomości: „Konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Szczawnie-Zdroju” wraz z 3 zdjęciami zgłaszanej dekoracji świetlnej, wykonanych po zmroku a także dostarczenie karty zgłoszeniowej do UM, Punkt Przyjęć Interesanta, pokój nr 2, parter Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju, codziennie w godz. 7:30-15:30 wraz z wydrukiem trzech zdjęć dekoracji w dobrej jakości.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 20 stycznia 2019 r. na stronie internetowej www.szczawno-zdroj.pl oraz profilu społecznościowym FB gminy.

Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach: balkon w budownictwie wielomieszkaniowym, posesja prywatna (dom wolnostojący, segment w szeregowcu, bliźniak), a także budynek użyteczności publicznej i siedziba firmy. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.szczawno-zdroj.pl oraz na profilu społecznościowym FB gminy.


Konkurs u sąsiadów

Konkurs "Na najładniejszą dekorację świąteczną domu, mieszkania, instytucji" ogłosiły też Stare Bogaczowice. - Wójt Gminy Stare Bogaczowice zaprasza na mieszkańców do wzięcia udziału w corocznym konkursie ma najładniejszą zewnętrzną dekorację świąteczną domu, mieszkania, instytucji. Liczymy na Państwa pomysłowość, oryginalne wykonanie wiążące się ze świętami i Nowym Rokiem. W tym roku Komisja będzie odwiedzać Państwa i oceniać na żywo dekoracje i ich wrażenia estetyczne - zachęcają przedstawiciele Urzędu Gminy.


Tutaj również ocenie poddane zostaną zewnętrzne dekoracje świąteczną na terenie gminy: nieruchomości prywatnej, a także nieruchomości zajmowane przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą i instytucje.

Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie można dokonać do 27.12.2019r., do godz. 12:00 poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wysłanie e-mailem naadres:rop@starebogaczowice.ug.gov.pl. 3.01.2020 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 komisja będzie oceniać zgłoszone dekoracje.

Wybrane zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.starebogaczowice.ug.gov.pl. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 10.01.2020r. na stronie internetowej gminy.
Nagrody:
I miejsce 600,00 zł
II miejsce 400,00 zł
III miejsce 200,00 zł


Przeczytajcie koniecznie: Szczawno-Zdrój: dzieje się tu świątecznie i grudniowo!

Zobaczcie zdjęcia z wałbrzyskiej iluminacji i sprawdźcie, gdzie odbędą się jarmarki świąteczne - Wałbrzych i region: jarmarków świątecznych czar. Gdzie? (FOTO)

Inne iluminacje...
Wałbrzyskie fontanny stroją się i szykują na zimę [FOTO]
Boguszów: Świąteczne ozdoby przed Ratuszem i na Rynku już gotowe [FOTO]
Zamek Książ zabłyśnie świątecznym blaskiem. A Palmiarnia? (FOTO)
WAŁBRZYCH: OGRODY ŚWIATŁA, TARASY ZAMKU KSIĄŻ (FOTO I FILM)Iluminacja 2018
Wałbrzych: Rozświetlona choinka i Mikołaj witali w Rynku [FOTO]
Wałbrzych: Trwa Jarmark Świąteczny. Zapraszamy pod jemiołę! [FOTO]
Wałbrzych: Jarmark świąteczny 2018 z niespodzianką pod jemiołą!.

Wałbrzych: Świąteczna iluminacja zamku Książ [ZDJĘCIA]

Wałbrzych szykuje się do świąt, wieszają ozdoby świetlne [FOTO]
Wałbrzych: Fontanny wyłączone, czas na ozdoby świąteczne!

ZAMEK KSIĄŻ: TAKI BYŁ ŚLUB HRABIANKI VON HOCHBERG (FOTO)Iluminacja 2017
Najwyżej położony Rynek w Polsce zdobi nowa choinka [FOTO]
Wałbrzych: Zapalili światełka na miejskiej choince [FILM i FOTO]
Wałbrzych: Trwa montaż ozdób świątecznych. Gdzie będą nowe?
Wałbrzyskie fontanny zapadły już w sen zimowy [FOTO]


Iluminacja 2016

NOWA CHOINKA I ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA
NOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNA WKRÓTCE W WAŁBRZYCHU
KAMIENNA GÓRA TEŻ Z NOWĄ CHOINKĄ I RENIFEREM
W STARYCH BOGACZOWICACH JUŻ ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ (ZDJĘCIA)
GŁUSZYCKIE BETLEJEM JUŻ W PRZYGOTOWANIU
PIASKOWA GÓRA - MIESZKAŃCY JUŻ UBRALI CHOINKĘ
CZARNY BÓR: CHOINKA JUŻ ŚWIECI
MUZEUM PORCELANY: ILUMINACJA PRAWIE JUŻ GOTOWAoprac. ELW

UM Szczawno-Zdrój, UG Stare Bogaczowice