Szczawno-Zdrój jako zielone miasto miewa jesienią bardzo dużo zbędnych liści. Co z nimi zrobić - wskazówki urzędu miasta i apel burmistrza.


Jesienne porządki szczególnie w ogrodzie zajmują sporo czasu, ale są konieczne. Przed nastaniem mrozów trzeba dobrze przygotować ogród oraz nasze najbliższe otoczenie do zimy. Warto pamiętać o przyjętym sposobie zagospodarowania bioodpadów (odpadów zielonych) z nieruchomości zamieszkałych na terenie Szczawna-Zdroju:

- właściciele nieruchomości jednorodzinnych, którzy wybrali selektywny sposób zagospodarowania odpadów komunalnych, umieszczają odpady zielone (liście, trawę, pocięte gałęzie) w odpowiednio oznaczonym worku koloru brązowego, przeznaczonym do selektywnego zbierania odpadów zielonych;

- zarządcy nieruchomości wielorodzinnych, którzy wybrali selektywny sposób zagospodarowania odpadów komunalnych lub odpadów nie segregują w przypadku konieczności pozbycia się odpadów zielonych (liści, trawy, pociętych gałęzi) z terenu ogrodów mają możliwość zaopatrzenia się w siedzibie ALBA Dolny Śląsk sp. z o.o. przy ul. Piasta 16 w Wałbrzychu, tel. 74/847-84-75 w worki koloru brązowego (cena jednego worka to koszt 0,62 zł; w cenie zawarty jest koszt wywozu);

- właściciele nieruchomości jednorodzinnych, którzy nie segregują odpadów w przypadku konieczności pozbycia się odpadów zielonych (liści, trawy, pociętych gałęzi) z nieruchomości mają możliwość zakupu worków koloru brązowego w siedzibie ALBA Dolny Śląsk sp. z o.o. z przy ul. Piasta 16 w Wałbrzychu, tel. 74/847-84-75 (cena jednego worka to koszt 0,62 zł; w cenie zawarty jest koszt wywozu).

Worki z bioodpadami są odbierane zgodnie z harmonogramem w okresie:

- od 1 kwietnia do 30 listopada w każdy poniedziałek
- od 1 grudnia do 31 marca - 2 razy w miesiącu w poniedziałki
Odpady zielone odbierane są w tych terminach do godz. 18:00. Worki należy wystawić przy pojemnikach na odpady w miejscu widocznym.

Przypominamy, że każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej w Szczawnie-Zdroju w przypadku konieczności pozbycia się odpadów zielonych poza harmonogramem ma możliwość przekazania ich do PSZOK-u znajdującego się przy ul. Piasta 16 w Wałbrzychu.
Odpady przed przekazaniem do PSZOK-u należy umieścić we własnych workach foliowych dowolnego koloru. W tym przypadku transport worków mieszkaniec zapewnia we własnym zakresie i na własny koszt.

PSZOK dla mieszkańców Szczawna-Zdroju jest czynny:

poniedziałek-czwartek 8:00-14:00
piątek 12:00-18:00

- Apeluję do wszystkich mieszkańców, którym powinno zależeć na dobrym wizerunku naszego miasta, aby pozbywali się odpadów zielonych we wskazany przez nas sposób. PROSIMY - NIE PODRZUCAJCIE SWOICH ODPADÓW ZIELONYCH NA TERENY GMINNE!
Proszę o włączenie się właścicieli domów, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, najemców mieszkań i pozostałych osób w prace porządkowe wokół własnych posesji oraz zwracanie uwagi osobom, które zanieczyszczają miasto wyrzucając odpady zielone na tereny komunalne. Bez Państwa pomocy w utrzymanie czystości i porządku na terenie naszej gminy nie osiągniemy oczekiwanego efektu – mówi burmistrz Szczawna–Zdroju Marek Fedoruk.

Opr. MS
Foto: ilustracyjne