To kolejna inwestycja w Wałbrzychu, na której placu budowy widać tempo prac. Nowy hotel w okolicach Palmiarni rośnie w oczach. A jak będzie wyglądał? Zobaczcie zdjęcia z budowy i wizualizacje.


Wiosną rozpoczęły się intensywne prace przy nowym obiekcie między ulicami Wrocławską a Dębową, tuż za pętlą autobusową naprzeciwko Palmiarni i już można oglądać ich rezultaty.Przypominamy, że w listopadzie uporządkowano tu teren (WAŁBRZYCH PALMIARNIA: WŁAŚNIE BUDUJĄ TU NOWY HOTEL (FOTO)), a w połowie marca zgodnie z zapowiedzią ruszyła budowa (Szczawienko: rusza budowa hotelu, będzie remont ulicy (FOTO)). Jak udało nam się ustalić, inwestorem jest Wydawnictwo Językowe Aneks. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 15 września 2024 r.Na działce o powierzchni około 3700 m2 ma powstać hotel wraz z infrastrukturą techniczną. Są już fundamenty i fragmenty ścian.Obiekt zaprojektowała firma Kormet-Projekt ze Świebodzic i na ogrodzeniu umieszczono wizualizacje przyszłego hotelu, który będzie wyglądał tak:
Tę część Szczawienka upodobali sobie inwestorzy. Wokół Palmiarni i ronda Unii Europejskiej:

Powstaje centrum ogrodnicze Byliny-Świerk:
WAŁBRZYCH PALMIARNIA: CZY POWSTANIE TU HIPERMARKET? (FOTO)

Miała tu powstać restauracja McDonald's: WAŁBRZYCH PALMIARNIA: BĘDZIE TU MCDONALD'S CZY KFC? (FOTO), ale ostatecznie będzie kilkaset metrów dalej: Szczawienko: restauracja McDonald's - ruszają prace (FOTO).


Jest też stacja ładowania elektrycznych aut:
WAŁBRZYCH: TRZY NOWE STACJE ŁADOWANIA AUT ELEKTRYCZNYCH (FOTO)

Wkrótce ma zostać przebudowana ul. Wilcza od ronda do nowego parkingu:
WAŁBRZYCH: BĘDZIE NOWY FRAGMENT DROGI I ŚCIEŻKA ROWEROWA

Ma tu również powstać duża nowa sieć gazownicza i przebudowywana jest stacja:

SZCZAWIENKO: WIELKI GAZOCIĄG PÓJDZIE PRZEZ 65-TY KILOMETR (FOTO)

Remontuje się też sama Palmiarnia:

WAŁBRZYCH - PALMIARNIA: TERAZ MEKSYK I BĘDZIE JUŻ JAK NOWA (FOTO)Tekst i foto: Magdalena Sakowska