Wiosną nie znalazł się chętny do zakupu gruntu pod budowę biurowca na dolnym Sobięcinie. Miasto liczy na większe zainteresowanie w najbliższych tygodniach.

Chodzi o teren położony pomiędzy największym miejskim centrum handlowym przy ul. 1 Maja a zabudową mieszkalną przy ul. Wschodniej. Gmina proponuje inwestorom teren gotowy do zabudowy o wielkości 1,6774 ha (w tym działka nr 145 to 0,0852 ha oraz działka nr 146/2 to 1,5922 ha) przeznaczony pod budowę biurowca. Nieruchomość należy do miasta, jest wolna od obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich. Przygotowano też stosowną dokumentację - decyzję o warunkach zabudowy (działka nr 146/2) oraz plan zagospodarowania przestrzennego (działka nr 145).
13 czerwca w wałbrzyskim Ratuszu, odbył się pierwszy przetarg, a cena wywoławcza działek wynosiła 1,999 mln zł (+23% VAT), jednak kupca nie znaleziono. W drugim planowanym przetargu cenę obniżono do 1,88 mln zł (+23% VAT). Przetarg zaplanowano na 10 października, zainteresowani powinni wpłacić wadium tydzień przed terminem sprzedaży.Miasto regularnie ogłasza chęć sprzedaży innych interesujących gruntów z przeznaczeniem pod zabudowę lub o charakterze handlowo-usługowym. Do tej pory bez rezultatu poszukiwano zainteresowanego terenem po byłym basenie w dzielnicy Rusinowa. Przez całe lata Urzędowi Marszałkowskiemu nie udaje się zbyć byłego kompleksu szpitalnego w dzielnicy Gaj, ale znaleziono za to oferenta na byłą szkołę przy ul. Kombatantów. Impas przerwano też w przypadku nieruchomości z przeznaczeniem handlowo-usługowym po Zielonym Rynku. Teren trafił PSS Społem trafił w ręce prywatnego inwestora i jest obecnie porządkowany. Czyżby coś ruszyło na rynku nieruchomości w naszym mieście?

oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. UM Wałbrzych