Spółka InVałbrzych kończy właśnie dwa lata. Jak mówi jej prezes, Krzysztof Urbański, dzięki jej działaniom w ciągu najbliższych 2 lat powstanie w Wałbrzychu około tysiąca mieszkań. Znamy dwie całkiem nowe lokalizacje - tym razem w okolicach Piaskowej Góry - i dalsze plany.


Dwa lata, 70 projektów, 13 mln zł

To już trochę nudne z tym boomem mieszkaniowym w Wałbrzychu, ale na razie inaczej tego nazwać nie można. Niedawno informowaliśmy o wmurowaniu kamienia węgielnego pod pierwszą inwestycję zrealizowaną przez spółkę (WAŁBRZYCH NOWE PODZAMCZE: KAMIEŃ WĘGIELNY POŁOŻONY (FOTO)), ale od ogłoszenia, że ta budowa nastąpi, czyli od 24 marca (Podzamcze: dwie duże działki sprzedane, wiemy, co tam będzie) pojawiło się już na mapie miasta kilka nowych miejsc, w których w ciągu najbliższych lat staną nowe domy. A taki był początek: 29 października 2019 roku POWSTAJE SPÓŁKA INVAŁBRZYCH - CO TO TAKIEGO?
- Nowe Podzamcze to pierwszy nasz projekt, od którego zaczynaliśmy. Od tamtej pory sprzedaliśmy już inne grunty miejskie m.in. przy ul.  Namysłowskiego i przygotowujemy kolejne projekty. Współpracujemy z inwestorami prowadzącymi inwestycje przy Ludowej, Skarżyskiej, Piasta. Sprzedaliśmy działki za ponad 13 mln zł, z czego za 11 mln w samym Wałbrzychu. Ponad 1000 mieszkań powstanie w mieście w ciągu 2 lat - zapowiada prezes spółki InVałbrzych Krzysztof Urbański.
Jak podsumowuje prezes In Vałbrzych, spółka prowadzi obecnie w mieście 70 projektów w różnej fazie zaangażowania - są wśród nich nie tylko budynki mieszkalne, ale także hale produkcyjne i lokale innego rodzaju. Sprzedawane są działki powyżej tysiąca metrów kwadratowych i opuszczone miejskie budynki - takie jak CKU (WAŁBRZYCH: BYŁA SZKOŁA NA PODGÓRZU MA SZANSĘ NA NOWE ŻYCIE), szkoła na Grota-Roweckiego (PIASKOWA GÓRA: KOLEJNA STARA SZKOŁA ZYSKA NOWE ŻYCIE (FOTO)), ośrodek zdrowia na Szczawienku, czy dawny żłobek na Nowym Mieście (Żłobek na Nowym Mieście zmienił właściciela. Co w nim będzie? ). Inwestor zainteresowany budową hotelu kupił grunt naprzeciwko Muzeum Porcelany (WAŁBRZYCH: GRUNT NAPRZECIWKO MUZEUM ZNALAZŁ KUPCA). Ale budownictwo mieszkaniowe to podstawowy cel działania spółki.
Teraz pora na Piaskową Górę - 22 nowe budynki

A jakie są plany spółki na nadchodzące miesiące? Nie tylko Podzamcze cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów. Podobnie Piaskowa Góra i jej pogranicze z dzielnicą Szczawienko. Jak mówi Krzysztof Urbański, należy się wkrótce spodziewać dwóch dużych inwestycji w lokalizacjach, których do tej pory nie wymieniano.

- Przygotowujemy tereny za hipermarketem OBI, między ulicami Dunikowskiego i Norwida, naprzeciwko byłego komisariatu. Jest tam gotowe już wszystko poza księgą wieczystą i w roku 2022 ta działka zostanie sprzedana. Powstaną na Dunikowskiego dwa budynki wielorodzinne, pięciokondygnacyjny i siedmiokondygnacyjny, a w nich może powstać 68 mieszkań. Tu może być kilka zainteresowanych podmiotów, lokalizacja jest atrakcyjna, obok zaraz będzie rewitalizowany Park Sybiraków. Natomiast przy ul. Norwida powstaną budynki niższe - "rezydencjonalne" - mówi prezes. (Piaskowa Góra: Skwer Sybiraków do rewitalizacji. Co powstanie?)Niespełna kilometr od tego miejsca w linii prostej szykuje się kolejna duża inwestycja mieszkaniowa o innym charakterze.

- Obok szkoły specjalnej nr 10 na ul. Ogrodowej jest przygotowywana działka pod zabudowę szeregową. Powstanie tam 20 budynków - informuje Krzysztof Urbański. Zainteresowanie deweloperów tą lokalizacją sygnalizowaliśmy: Wałbrzych: Wkrótce nowe mieszkania. Domy będą rosły. Gdzie? [FOTO i WIZUALIZACJE].Jeśli chodzi o Nową Piaskową, to takowa już istnieje, bardzo blisko działki przy Norwida i Parku Sybiraków: WAŁBRZYCH: POWSTANĄ OSIEDLA W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH MIASTA (FOTO)
, gdzie docelowo może powstać i 60 domów. Dwie wspomniane powyżej lokalizacje, a także ta zapowiadana przy ul. Długiej i Topolowej (WAŁBRZYCH: OSIEDLE PRZY UL. DŁUGIEJ - JEST DECYZJA RADY MIEJSKIEJ [WIZUALIZACJE]) mogą przysporzyć Piaskowej Górze jeszcze niemal 300 nowych mieszkań.
O działaniach spółki pisaliśmy:
WAŁBRZYCH SPRZEDAJE DZIAŁKI I OBIEKTY ZA MILIONY ZŁOTYCH
WAŁBRZYCH: REKORD NOWYCH MIESZKAŃ I LISTA PUSTYCH BUDYNKÓW (FOTO)


O inwestycjach:

Aleja Podwale:
WAŁBRZYCH NOWE PODZAMCZE: KAMIEŃ WĘGIELNY POŁOŻONY (FOTO)
WAŁBRZYCH: NOWE PODZAMCZE JUŻ NA SPRZEDAŻ (WIZUALIZACJE)
Wałbrzych: Jaki będzie nowy budynek przy Al. Podwale? [WIZUALIZACJE]
Podzamcze: Nowe mieszkania przy Al. Podwale - wkrótce budowa
Podzamcze: dwie duże działki sprzedane, wiemy, co tam będzie
PODZAMCZE BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAĆ NA ZACHÓD (FOTO)


Inne mieszkania na Podzamczu:


Husarska:

Podzamcze Husarska: przełom w sprawie kolejnego budynku?
Nowy budynek na osiedlu. Kiedy nabór na mieszkania w już wykańczanym?

HUSARSKA: NOWY BUDYNEK KOMUNALNY ODDANY MIESZKAŃCOM (FOTO)
WAŁBRZYCH HUSARSKA: NOWY BUDYNEK UKOŃCZONY. KTO TU ZAMIESZKA?
PODZAMCZE HUSARSKA: ZAMIESZKAJĄ TU LEKARZE I PIELĘGNIARKI
PODZAMCZE-HUSARSKA: BĘDZIE ÓSMY BUDYNEK!

Ul. Palisadowa i Forteczna:
PODZAMCZE: BUDUJE SIĘ I REMONTUJE W DZIELNICY (FOTO)
Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
Piaskowa Góra i Podzamcze: Budują nowe mieszkania i apartamenty [FOTO]
Wałbrzych: Będzie nowy budynek na Podzamczu [WIZUALIZACJA]

Ul. Blankowa
MIESZKANIA NA PODZAMCZU SPRZEDAJĄ SIĘ NA PNIU

Podzamcze 2:
POWSTANIE WIELKIE OSIEDLE PODZAMCZE 2? GDZIE?


Inne budowy komercyjne w Wałbrzychu i okolicy:

Nowe Miasto
Namysłowskiego: Nowe Miasto: Atrakcyjny grunt pod zabudowę za niemal 2 mln zł


ul. Skarżyska
Wałbrzych: Nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Skarżyskiej

ul. Długa
WAŁBRZYCH: OSIEDLE PRZY UL. DŁUGIEJ - JEST DECYZJA RADY MIEJSKIEJ [WIZUALIZACJE]
PIASKOWA GÓRA: TAKIE BUDYNKI TU POWSTANĄ! OTO [WIZUALIZACJE]

PIASKOWA GÓRA: GDZIE BĘDĄ NOWE BUDYNKI WIELORODZINNE (FOTO)


Na temat budownictwa mieszkaniowego także:
Szczawno-Zdrój i Wałbrzych: widać boom mieszkaniowy (FOTO)
Wałbrzych: Była szkoła i działki miejskie poszły pod młotek!

Wałbrzych i Boguszów: Działki i mieszkania na sprzedaż (FOTO)


Budownictwo komercyjne:

- wielorodzinne - Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Biały Kamień, Nowe Miasto i Śródmieście - Wałbrzych: Wkrótce nowe mieszkania. Domy będą rosły. Gdzie? [FOTO i WIZUALIZACJE]
- wielorodzinne - ul. Palisadowa, Forteczna, Nałkowskiej i w planie - Topolowa - PODZAMCZA, PIASKOWA GÓRA: NOWE BLOKI NIEMAL GOTOWE (FOTO, WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: POWSTANĄ OSIEDLA W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH MIASTA (FOTO)

- O toczących się już inwestycjach komercyjnych przy ul. Proletariackiej, Wiosennej, Nałkowskiej, Palisadowej, Andersa, Ludowej i Reja pisaliśmy: WAŁBRZYCH: GDZIE NIE SPOJRZYSZ, BUDUJĄ NOWE DOMY I MIESZKANIA (FOTO)
Magdalena Sakowska
Foto: Elżbieta Węgrzyn, Magdalena Sakowska