Rozważając montaż nowego systemu ogrzewania, nie musisz już wybierać między efektywnością, łatwością montażu i niskimi kosztami. Grzejniki na podczerwień to rozwiązanie, które łączy w sobie te wszystkie zalety. Jakie jeszcze korzyści może przynieść Ci innowacyjne ogrzewanie wykorzystujące promieniowanie podczerwone?


Innowacyjne, oszczędne, ekologiczne ogrzewanie? Wybierz podczerwień

Podczerwień jako naturalna część spektrum światła słonecznego jest znana nauce od ponad stu lat, jednak systemy ogrzewania oparte na promieniowaniu podczerwonym nadal zaliczane są do sfery innowacji. Zyskują jednak coraz większą popularność ze względu na szereg korzyści płynących z ich stosowania.

Koszty montażu i eksploatacji folii grzewczych i grzejników na podczerwień są znacznie niższe w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nie wymagają budowy dodatkowej infrastruktury (np. kominów) ani podłączania do sieci gazowej. 

Promieniowanie podczerwone jest ekologiczne, nie wiąże się z emisją CO2 ani innych szkodliwych substancji, a ogrzewane w ten sposób powietrze ma odpowiednią wilgotność, równomierną temperaturę i jest przyjazne dla alergików.

Promienniki na podczerwień to uniwersalne oraz łatwe w montażu rozwiązanie

Z możliwości, jakie daje innowacyjne ogrzewanie na podczerwień, mogą korzystać nie tylko te osoby, które są na etapie budowy domu lub przeprowadzania gruntownego remontu. Folia grzewcza do ogrzewania podłogowego nie jest jedynym urządzeniem, w którym wytwarza się promieniowanie podczerwone.

Grzejniki (promienniki na podczerwień) można z łatwością zamontować w dowolnym pomieszczeniu i to w miejscach innych niż klasyczne kaloryfery. Są również ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych grzejników elektrycznych. Z ich montażem poradzą sobie osoby o podstawowych umiejętnościach technicznych – panel grzewczy jest mocowany do ściany za pomocą kołków rozporowych i metalowych profili dołączonych do produktu.

Jak działa grzejnik na podczerwień?

Wewnątrz grzejnika znajdują się grzałki z wolframu. W wyniku oporu elektrycznego grzałka emituje promieniowanie podczerwone, które oddziałuje bezpośrednio na obiekty i osoby w otoczeniu. Grzejnik umieszcza się na ścianie lub suficie w budynku mieszkalnym, przemysłowym lub innym. Wysokość odczuwalnej temperatury reguluje się za pomocą termostatu.

Grzejniki na podczerwień – wzornictwo, które przykuwa uwagę

Montowane na ścianach grzejniki już dawno przestały być urządzeniem, które ma wyłącznie spełniać swoją funkcję. Obecnie to ważny element wystroju pomieszczenia. W ich projektowaniu biorą udział designerzy na bieżąco śledzący aktualne trendy. Efektem ich pracy są grzejniki, które nie tylko dają przyjemne ciepło, ale na które również patrzy się z przyjemnością.

Przykładem takiego podejścia są promienniki na podczerwień Heat Decor. Oprócz klasycznych metalowych paneli w ofercie firmy można znaleźć także grzejniki dekoracyjne: szklane i wykonane z tworzywa o gładkiej fakturze lub imitującego marmur. Grzejniki są bardzo cienkie, idealnie przylegają do ściany, nie wystając i nie stanowiąc przeszkody dla swobodnej aranżacji wnętrza.

Chcesz zapewnić sobie bezawaryjne, tanie i przyjazne źródło ciepła bez ponoszenia kosztów związanych z remontem? Wybierz innowacyjne rozwiązania Heat Decor dla Twojego domu!