Ostatnia rodzina z zawalonej kamienicy przy ul. Krasickiego odebrała klucze do mieszkania, przygotowanego przez gminę.


Jak informuje urząd miasta w Świebodzicach, wszyscy oczekujący na mieszkania mają zapewnione świeżo wyremontowane lokale. Prace prowadzone były zgodnie z ich oczekiwaniami, lokatorzy sami decydowali o ewentualnych zmianach w układzie pomieszczeń czy doborze materiałów wykończeniowych.


W piątek swoje klucze odebrała z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza pani Henryka. - Mieszkanie jest piękne, jestem zadowolona i bardzo dziękuję władzom miasta – mówiła. Pani Henryka jest ostatnią osobą, która oczekiwała na lokum od miasta. Trudne miesiące po katastrofie spędziła u swoich najbliższych, siostry z mężem.


- Cieszę się , że przed końcem roku wszyscy oczekujący na mieszkanie lokatorzy dostali mieszkania, to dla mnie szczególnie ważne – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Przystępujemy obecnie do remontu czwartego mieszkania, które będzie lokum docelowym dla pani z synem, którzy mieszkają w lokalu zastępczym.


To mieszkanie gmina przydzieliła rodzinie zaraz po katastrofie. Pozostali poszkodowani zadeklarowali chęć przeczekania u swoich najbliższych do momentu, aż gmina wyremontuje im mieszkania docelowe. Dwóch osieroconych chłopców znalazło dom u swoich krewnych.

Czytaj też:
OCALELI Z KATASTROFY, TERAZ OTRZYMALI MIESZKANIE
ŚLEDZTWO W SPRAWIE KATASTROFY W ŚWIEBODZICACH TRWA
STRAŻ WAŁBRZYCH; TO BYŁA NAJTRUDNIEJSZA AKCJA
ŚWIEBODZICE DZIEŃ PO KATASTROFIE (FOTO)
ŚWIEBODZICE: ZAWALONA KAMIENICA, SĄ OFIARY ŚMIERTELNE (ZDJĘCIA)Opr. MS
Foto użyczone: UM Świebodzice