Kredyt hipoteczny związany jest z dużą odpowiedzialnością, a problemy ze spłatą mogą skutkować nawet utratą dachu nad głową. Dlatego to niezwykle istotne, aby przed decyzją skorzystać z porównywarek.


Główne założenia kredytu hipotecznego 

Definiującą właściwością kredytu hipotecznego jest fakt, że w przypadku braku możliwości spłaty długu, nieruchomość przechodzi na własność banku. Zwykle w takich przypadkach dom lub mieszkanie podlega licytacji i zostaje sprzedane. Racjonalny wybór banku, a także świadomość podejmowanych decyzji to kluczowy element, który pozwala uniknąć podobnych konsekwencji. Przede wszystkim warto skorzystać z porównywarek internetowych typu Bankier smart, gdzie ustalimy kwotę i czas spłacania kredytu. W efekcie klient otrzymuje wszystkie dostępne opcje wraz ze szczegółowym opisem odsetek, prowizji, marży i wysokości spłacanych rat. Wówczas możemy wybrać najkorzystniejszą propozycję i tym samym uniknąć niepotrzebnych kosztów. 

Udzielenie kredytu hipotecznego zależy głównie od zdolności kredytowych, a w tym celu prześwietla się całą historię finansową kredytobiorcy. Oprócz tego niezbędne jest okazanie umowy o pracę, co stanowi gwarancję stałego wpływu środków. Kolejny aspekt to wkład własny, który w zależności od banku wynosi od 10% do 20% wartości nieruchomości. Nie bez znaczenia pozostaje również wiek, bo biorąc pod uwagę czas spłacania, kredyt hipoteczny jest udzielany niemal wyłącznie osobom młodym. Ponadto, nierzadko wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie na życie, a w razie śmierci cała kwota z polisy przechodzi na konto banku. 


Kredyty hipoteczne PKO Bank Polski 

Kredyty hipoteczne PKO Bank Polski to szczególna oferta zarówno dla mieszkańców Wałbrzycha, jak i pozostałych regionów kraju. Przede wszystkim oferuje się stosunkowo niskie oprocentowanie na poziomie 3,17%, natomiast marża może zostać obniżona w przypadku, gdy zdecydujemy się na technologię sprzyjające środowisko. Oczywiście niezbędne będzie przekazanie odpowiednich oświadczeń o sposobach pozyskiwania energii, a także poziomu jej zużywania. Należy pamiętać, że maksymalny okres spłacania kredytu to 35 lat i wszystko jest uzależnione również od wieku kredytobiorcy. Jeśli chodzi o wkład własny, to wynosi on 20% wartości inwestycji. Bank PKO posiada oprócz tego ciekawą propozycję w postaci miksu hipotecznego. Dzięki temu środki mogą zostać wykorzystane zarówno na kupno, jak i remont domu. Kolejnym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna o stopie oprocentowania 5,15% RRSO. W tym przypadku dla banku nie jest istotny cel, na który zostaną wydane pieniądze, natomiast zabezpieczeniem niezmiennie pozostaje nieruchomość. 

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/pko-bank-polski/kredyty-hipoteczne


Kredyty hipoteczne, czyli alternatywa dla wynajmu? 

Obecnie dogodne rozłożenie rat i korzystne warunki umowy pozwolą na budowanie własnego domu, czy kupno mieszkań. Dzięki temu nasz miesięczny czynsz możemy przekazać na spłatę kredytu. Jednocześnie mamy gwarancję, że po spłacie zapożyczenia, nieruchomość będzie należeć wyłącznie do nas. Kredyty hipoteczne wiążą się ze sporym zobowiązaniem, jednak przy odpowiedniej analizie porównywarek internetowych możemy znaleźć dogodne rozwiązanie. Co więcej, banki chętnie obniżają oprocentowanie za korzystanie z innych usług. Wystarczy wykupić ubezpieczenie, lub postawić na praktyczną kartę kredytową. Oprócz tego powstaje wiele inicjatyw proekologicznych, dzięki czemu kredyty hipoteczne wcale nie muszą być comiesięcznym obciążeniem dla budżetu domowego.