Data wydarzenia: 19.05.2016 18:30 - 19.05.2016 19:30
Miejsce wydarzenia: Galeria pod Atlantami

Kto raz był na koncercie tych egzotycznych instrumentów, ten chętnie skorzysta z kolejnej sposobności do relaksu, a kto nie był, ma szansę to nadrobić. 19 maja o godz. 18.30 w Galerii pod Atlantami.

"Kąpiel w dźwiękach gongu" poprowadzi Arleta Mańka – socjoterapeuta i kinezjolog, wydobywająca z gongów i mis oraz innych egzotycznych instrumentów ciekawe, wibrujące tony. Każdy jej występ jest inny, niepowtarzalny, służy rozluźnieniu i wyciszeniu. Pani Arleta gry na gongu i misach uczyła się u nauczycieli ze szkoły Petera Hess’a i Dona Conreaux. W Atlantach pierwszy raz wystąpiła w 2013 roku, a jej występy w naszym mieście i regionie to swoiste spotkania z orientem i zawsze cieszą się dużym powodzeniem.


Wydobywane przez nią dźwięki przypominają odgłosy natury: szum morza i wiatru, przesypywanie piasku. Metaliczne dźwięki mis wibrują, płynnie przechodzą w siebie. Tykanie zegara, delikatne nuty dzwonków płyną i milkną otaczając leżących na matach, relaksujących się uczestników koncertu. 
Kąpieli w dźwięku towarzyszyły płonące świece i delikatna nuta kadzidełka z białej szałwii. 

Wstęp na koncert nie jest biletowany. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą karimaty i koce lub śpiwory. To niezbędne dla pełni relaksu.