Za nami pierwszy w tym roku koncert przygotowany przez Filharmonię Sudecką specjalnie dla młodych słuchaczy. Młodzież z wałbrzyskich szkół wysłuchała 21 kwietnia prezentacji w wykonaniu wałbrzyskich filharmoników. Planowane są już kolejne koncerty dla młodych melomanów.

- Na pierwszą prezentację zaprosiliśmy młodzież z wałbrzyskich szkół, kolejny koncert planowany jest na 25 maja o godz. 11 i jest adresowany do młodszych dzieci, a nadchodzący koncert wyznaczony na 11 czerwca dedykujemy rodzinom z dziećmi. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy firmie Tauron, liczymy również na mecenat innych lokalnych firm - mówi Elżbieta Łaganowska, dyrektor Filharmonii Sudeckiej.

Gimnazjaliści i młodzież ze starszych klas szkół podstawowych z Wałbrzycha miło spędzili czas podczas porannego piątkowego koncertu. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z wałbrzyskimi filharmonikami. W repertuarze znalazła się muzyka filmowa (James Bond, Piraci z Karaibów, Mission Impossible, Pan Tadeusz, Indiana Jones itp.) oraz muzyka klasyczna (Moniuszko, Kilar, Noskowski). Poza możliwością wysłuchania muzyki granej przez orkiestrę na żywo młodzież oswoiła się ze zwyczajami panującymi na koncertach i poznała skład orkiestry, solistów, koncertmistrzów, oraz grupy instrumentów i dynamikę gry zespołowej. O muzyce, instrumentach, muzykach z batutą i humorem opowiadał Bartosz Żurakowski - Pierwszy Dyrygent Filharmonii Sudeckiej.
- Zależy nam na utrzymaniu wysokiego poziomu prezentacji i jakości widowiska. Chcemy również utrzymać kontakt z młodą publicznością - mówi Piotr Jonek z Filharmonii Sudeckiej.
Koncerty dla młodzieży i familijne są odpłatne, wstęp na pierwszy z nich kosztował symboliczne 5 zł.

Czytaj też:
Józef Wiłkomirski: Autobiografia w 90. rocznicę urodzin [ZDJĘCIA]
SYLWESTROWY KONCERT W AQUA ZDROJU [ZDJĘCIA]
KINO WRACA NA UL. SŁOWACKIEGO
FILHARMONIA SUDECKA SZYKUJE SIĘ DO REMONTU
LETNIA SERENADA 2016 - KONCERT JUBILEUSZOWY [ZDJĘCIA]


Elżbieta Węgrzyn