Ponad 50 załóg zabytkowych samochodów bierze udział w rajdzie wiosennym - "W Pogoni za Złotym Pociągiem”. Perełki motoryzacji wyjechały spod Zamku Książ, zaprezentowały się na szczawieńskim deptaku oraz w Pałacu Jedlinka.

Wśród eksponowanych na ziemi wałbrzyskiej samochodów można podziwiać tak unikalne modele jak Opel z 1935 roku, DKW z 1937 czy Wanderer z 1940 roku, a także bardzo ciekawe auta powojenne z ikonami motoryzacji jak Citroeny 2CV i DS. Volvo P1800, czy Jaguar E-type. W sobotę będzie jeszcze okazja zobaczyć cacka uczestników rajdu w Świdnicy i Srebrnej Górze, a w niedzielę w  okolicach Wrocławia, gdzie rajd się zakończy.


21 maja (sobota)
 
godz. 10.00 załogi zaprezentują się na Rynku w Świdnicy i w okolicach Kościoła Pokoju.
godz. 11.00 start do trasy konkursowej, która prowadzić będzie przez najbardziej znane rajdowe trasy wokół przełęczy Gór Sowich. Późnym popołudniem załogi zameldują się w Srebrnej Górze, skąd udadzą się na zwiedzanie słynnej  Twierdzy.

22 maja (niedziela)
- uczestnicy Rajdu przejadą z Gór Sowich do Zamku Topacz w podwrocławskiej Ślęzy, gdzie na zamkowym dziedzińcu od godziny 12.00 odbędzie się ostatnia prezentacja pojazdów i zakończenie Rajdu.

Zdjęcia: Elżbieta Węgrzyn