Uwaga, kierowcy - przypominamy, że zmiana opłaty za postój w pierwszej strefie płatnego parkowania właśnie wchodzi w życie.Jak zawiadamia Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, od środy 25 września zmienia się wysokość opłat jednorazowych za parkowanie w pierwszej strefie płatnego parkowania w Wałbrzychu - za pierwszą godzinę postoju opłata wynosić będzie 3 zł.

O projekcie uchwały zmieniającej dotychczas obowiązujące przepisy pisaliśmy - Wałbrzych: Parkowanie w centrum jeszcze droższe?


Wedle nowych zasad, teoretycznie nie ma żadnej zmiany, w praktyce jest, bo przedtem można było zapłacić złotówkę za pierwsze 20 minut postoju i 2 zł za pierwsze 40 minut. A teraz 3 zł do godziny niezależnie od tego, ile czasu auto spędzi na parkingu.


W drugiej strefie płatnego parkowania opłata za pierwszą godzinę pozostaje bez zmian i wynosi 1,50 zł.

Opłaty za postój pojazdu pobierane są od poniedziałku do piątku, od godz. 7:00 do godz. 17:00. ZDKiUM przypomina, że kierowcy mogą korzystać z możliwości dokonywania opłat za postój w telefonem komórkowym po pobraniu właściwej aplikacji.

Główne zasady korzystania z miejsc postojowych na płatnych placach parkingowych oraz parkometrów:


- należy korzystać z informacji znajdujących się na parkometrze, informacjach zawierających cennik, zasady korzystania z parkometru itp.,

- bilet parkingowy jest ważny w strefie na którą został wykupiony,

- trzeba posiadać bilon - parkomat nie wydaje reszty,

- należy planować czas postoju - 1 godz. lub inny dowolny czas postoju,

- wydrukowany bilet trzeba umieścić za szybą samochodu w widocznym miejscu, w sposób umożliwiający odczytanie przez kontrolera strefy postoju wykupionego czasu za postój,

Płatne miejsca postojowe nadzorowane są przez upoważnionych pracowników ZDKiUM, którzy są uprawnieni do wypisywania opłat dodatkowych za brak ważnego biletu. O
płata dodatkowa za brak ważnego biletu wynosi 50 zł w przypadku, gdy zostanie uiszczona w terminie 7 dni od daty wystawienia raportu - wezwania do zapłaty, a 250 zł w przypadku, gdy opłata zostanie uiszczona po upływie po 7 dniu od daty wystawienia raportu - wezwania do zapłaty. Każdy pojazd bez ważnego biletu parkingowego jest udokumentowany fotograficznie, osoby niepełnosprawne w strefach płatnego parkowania mogą korzystać z oznaczonych miejsc bezpłatnie do godziny. Po zatrzymaniu się poza miejscami wyznaczonymi dla osób niepełnosprawnych muszą zapłacić na ogólnych zasadach.

Dodatkowe informacje na stronie ZDKiUM,
kontakt telefoniczny: 074-641-44-19; 074-641-44-00, kontakt osobisty: ul. Matejki 1, pokój nr 9, w godz.:

7.30 – 15.30 - poniedziałek, środa, czwartek,

7.30 – 16.30 - wtorek,

7.30 – 14.30 - piątek.


Zobacz też:
Wałbrzych: Parkowanie w centrum jeszcze droższe?
Wałbrzych: uwaga - zmiana wysokości opłat na parkingach!

Polecamy:
ROZBUDOWA PARKINGU NA RYCERSKIEJ [FOTO]
CO JESZCZE DO WYBURZENIA POD PARKING W CENTRUM?

BEZPŁATNY PARKING W CENTRUM I WIĘKSZY NA RYCERSKIEJ

Więcej parkowaniu i parkingach:
EGIPSKIE CIEMNOŚCI NA PARKINGU

NOWE PARKOMATY I NIE TYLKO
CZY BĘDZIE PREZENT DLA PARKUJĄCYCH KIEROWCÓW?
WAŁBRZYCH MA KŁOPOT Z PORZUCONYMI AUTAMI
PARKINGOWA REWOLUCJA W WAŁBRZYCHU
WIĘCEJ PARKINGÓW W WAŁBRZYCHU
KIEROWCOM SPOWSZEDNIAŁY SŁUPKI
ZAPŁAĆ ZA PARKING TELEFONEM


Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn