Za nami III edycja Konkursu o Puchar Przechodni Prezydenta Wałbrzycha o Tytuł Diagnosty Roku 2018. W rywalizacji zwyciężył już po raz drugi Łukasz Sudakowski z Toyota Nowakowski.

W tegorocznej odsłonie zawodów, które tradycyjnie już rozegrano w Zespole Szkół Nr 5, wystartowało 16 diagnostów – reprezentantów stacji kontroli pojazdów z Wałbrzycha. Konkurs podzielono na trzy etapy. Z pierwszego, który dotyczył przepisów prawa o ruchu drogowym, do kolejnego awansowało 8 uczestników. W drugiej części diagności musieli się wykazać wiedzą na temat wyposażenia i budowy pojazdów samochodów. Ta odsłona wyłoniła czterech najlepszych mechaników, którzy mieli do wykonania 4 zadania będące częścią etapu praktycznego.

Ostatnią fazę przeprowadzono w CKP-ie, czyli warsztatach Zespołu Szkół Nr 5. Najlepszą wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, zaprezentował Łukasz Sudakowski, który po raz drugi z rzędu nie miał sobie równych. Warto jednak podkreślić, iż w krótkiej, bo trzyletniej historii konkursu, po raz trzeci triumfował przedstawiciel Toyota Nowakowski.

III edycja Konkursu o Puchar Przechodni Prezydenta Wałbrzycha o Tytuł Diagnosty Roku 2018

Wyniki:

1. Łukasz Sudakowski Toyota Nowakowski

2. Przemysław Radziwonowski

3. Piotr Makułowicz

4. Sławomir Skiba


fot. użyczone
oprac. ELW